Yaz spor okullarının birinci dönemi başarıyla tamamlandı
Yaz Spor Okulları heyecanının devam ettiği Bursa'da 17 Haziran-05 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenen birinci dönem kurslar başarıyla tamamlanırken; Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal kurslara katılan çocuklara katılım belgesi verdi.
BURSA'DA SPOR , 05 Temmuz 2019 Cuma, 15:15
Yaz spor okullarının birinci dönemi başarıyla tamamlandı

Son yıllarda açılan branş, hizmete sokulan tesis ve ulaşılan çocuk sayısı bakımından en kapsamlı Yaz Spor Okulları'nın düzenlendiği Bursa'da heyecan devam ediyor. Geçen yıl 25 branşta on binlerce çocuğa ulaşılan Yaz Spor Okulları bu yıl da yoğun ilgi görüyor. Okulların kapanmasının ardından başlayan yaz tatiliyle birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde açılan ücretsiz kurslarla, Bursa'nın dört bir yanındaki binlerce öğrenci yine sporun güzellikleriyle buluşturuluyor. Bu çerçevede İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 4 dönem halinde planlanan 2019 Yaz Spor Okullarının birinci dönemi başarıyla tamamlandı. Kent merkezinin yanı sıra ilçelerde bulunan yaklaşık 80 spor tesisi ve okul spor salonunda 26 branşta verilen birinci dönem kurslar, yaklaşık 10 bin öğrencinin katılımıyla rekor seviyeye ulaştı. Atatürk Spor Salonunda düzenlenen birinci dönem kursları başarıyla tamamlayan çocuklar için tören düzenlendi. Törene katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal, yakın ilgi gösterdiği çocuklarla bir süre süre sohbet etti. Şube Müdürleri, antrenörler ve velilerin katıldığı törende çocukları kutlayan İl Müdürü Uysal, kurs dönemi içerisinde ortaya koydukları performanstan dolayı çocuklara katılım belgesi verdi.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Dopdolu bir şekilde geçen Yaz Spor Okullarının ilk dönemi geride kalırken, 08 Temmuz- 26 Temmuz tarihleri arasında ikinci dönem, 29 Temmuz - 09 Ağustos tarihleri arasında üçüncü dönem ve 19 Ağustos - 06 Eylül tarihleri arasında da dördüncü dönem eğitimleri verilecek. Kurslarla ilgili müracaatlar ise Atatürk Spor Salonu, Atıcılar Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu , Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu, Mahmut Atalay Cimnastik Salonu ve tüm İlçe Müdürlüklerinde yapılıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR