Yazar Aydemir kitabını Brüksel'den sonra Bursa'da imzalayacak
Belçika'nın başkenti Brüksel'de yaşayan gazeteci-yazar Fikret Aydemir 30 yıl aradan sonra doğduğu kent Bursa'da imza gününe katılacak.
MAGAZİN , 14 Mart 2019 Perşembe, 16:08
Yazar Aydemir kitabını Brüksel'den sonra Bursa'da imzalayacak

Fikret Aydemir, kitabı ve kendi hakkında yaptığı açıklamada "Brüksel'de gazetecilik yaptığım için hem gazeteci hem de turistik amaçlı olarak Avrupa'nın bütün kentlerini gezdim. Amerika ve Afrika kıtalarını da gördüm ama Bursa denilince nabız atışlarımın değiştiğini hissediyorum. Özellikle, kitabımın imza gününü Bursa'da yapmak hayallerimden biriydi. İnsan hayallerini gerçekleştirdikçe mutlu olabiliyor" dedi.

Aydemir, Brüksel'de çeşitli ulusal gazetelerde muhabirlik, temsilcilik ve köşe yazarlığı yaptı. Avrupa Birliği'nin başkenti olarak da kabul edilen Brüksel'de Milliyet gazetesi muhabirliği, Sabah gazetesi temsilciliği ve Akşam gazetesi köşe yazarlığı yapan Fikret Aydemir, geçtiğimiz Ekim ayında İnkılap Yayınları'ndan "Hayata Dair Bi'kaç Satır" kitabını çıkarttı.

Bursalı yazar Fikret Aydemir, İnkılap yayınlarından çıkan "Hayata Dair Bi'kaç Satır" adlı kitabında ulusal gazetelerde yayınlanmış makalelerini bir "anlatı" kitabında bir araya getirdi. Aydemir kitabında "hayattan", "ülkeden" ve "Avrupa Birliği'nden" olmak üzere yazılarını üç bölümde topladı.

Yazar Fikret Aydemir, "Hayata Dair Bi'kaç Satır" kitabının ilk imza gününü Brüksel'in en meşhur meydanı olan Grand Place'da bulunan Büyükşehir Belediye binasının kültür salonunda gerçekleştirmişti. Dünya edebiyatının dev ismi Viktor Hugo'nun da bir dönem yaşadığı Grand Place'daki tarihi belediye binası ilk kez bir Türk yazara açılmıştı.

Fikret Aydemir, bu yıl 17. düzenlenen ve BUTTİM Fuar Alanı'nda gerçekleşen Kitap Fuarı'nda Cumartesi (16 Mart) günü İnkılap Yayınları standında saat 13'den itibaren okurlarıyla buluşacak. .

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR