Yeni Zelanda Başbakanı için Nobel kampanyası
'Nobel Barış Ödülü, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'e verilsin' kampanyası başlatıldı. Ardern'e, ülkesinde yaşanan ve Müslümanları hedef alan cami saldırısının ardından sergilediği birleştirici tavrı nedeniyle Nobel Barış Ödülü verilmesi isteniyor. Birden fazla internet sitesinde başlatılan kampanyalarda, kısa sürede binlerce imza toplandı.
DÜNYA , 25 Mart 2019 Pazartesi, 16:26
Yeni Zelanda Başbakanı için Nobel kampanyası

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'e, Nobel Barış Ödülü verilmesi için kampanya başlatıldı. Ardern'e, ülkesinde yaşanan ve Müslümanları hedef alan cami saldırısının ardından sergilediği birleştirici tavrı nedeniyle Nobel Barış Ödülü verilmesi isteniyor.

Birden fazla internet sitesinde başlatılan kampanyalara kısa sürede binlerce imza toplandığı belirtilirken, bu siteleriden biri de Change.org. İnternet sitesinde "Cami saldırısı sonrası barış ve diyalog çabalarından dolayı Jacinda Ardern'in 2020 Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmesi" talep edildi.

Yaklaşık 20 bin kişinin imzaladığı kampanyada "Onun dünyada kalıcı barışı sağlamave terörizmin canlanmasıı engelleme hedefleri tanınmalı ve takdir edilmeli" denildi. Bu yılki Nobel Barış Ödülü'nün adaylık süreci tamamlandığı için Ardern'in 2020'de listeye eklenmesi bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR