Yenişehir'de 15 Temmuz şehitleri anıldı
Yenişehir ilçesinde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Milli Birlik Yürüyüşü yapıldı.
BURSA , 16 Temmuz 2019 Salı, 09:55
Yenişehir'de 15 Temmuz şehitleri anıldı

Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında mehter takımı eşliğinde Derviş Eroğlu Bulvarı'ndan başlayan yürüyüş, Çınarlı Camii önünde sona erdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın televizyondan yaptığı konuşma meydana kurulan dev ekrandan izlendi.

15 Temmuz darbe girişiminin 3'üncü yıldönümünde şehit ve gazilerin unutulmadığını ve unutturulmayacağını belirten Kaymakam Suat Seyitoğlu, "Bugün Türk milletinin zafer bayramı. 3 yıl önce kara bir gece yaşadık. Hem korktuk, hem utandık. Bu milletin içinden böylesi hain odaklar nasıl çıkar? Bu insanlar kimin paralarıyla okudu, nasıl terörist oldular. Devletin uçaklarına binerek, milletin iradesini teslim ettiği TBMM olmak üzere, milletin iradesinin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığımızın Külliyesi'ne nasıl saldırılar olabiliyor? Bir de buna şaşırdık. Mustafa Kemal Atatürk, 'Türk milletinin karakteri, bağımsızlıktır, özgürlüktür' diyordu. Hain odaklar bunu unutmuştu. Türk milleti, her türlü fedakârlığa göğüs gerer, canını feda eder" dedi.

15 Temmuz'un çok önemli bir tarih olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Davut Aydın şöyle konuştu: "15 Temmuz, demokrasi mücadelesi veren Türk milleti demek, 15 Temmuz, Ömer Halisdemir demek, Şerife Bacı demek, Abdullah Tayyip Olçok demek. 15 Temmuz, şehitler demek, tankı, topu, tüfeği olmayan ama en ağır silahlara karşı vücudunu, canını ortaya koyarak siper olan 249 kişinin şehit, 2 bin 196 kişinin gazi olması demek 15 Temmuz. Rabbim rahmetini esirgemesin. Bu vesileyle vatanımız için canını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR