Yenişehir'in tarihi Hükümet Konağı müze olacak
Yenişehir Devlet Hastanesi'nin, yeni binasına taşınarak boşalttığı eski binası yıkılarak yerine yeni bir Hükümet Konağı inşa edilecek. Mevcut tarihi Hükümet Konağı ise müze olarak değerlendirilecek.
BURSA , 08 Ekim 2019 Salı, 12:56
Yenişehir'in tarihi Hükümet Konağı müze olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yenişehir'de muhtarlarla gerçekleştiridği toplantıda ilçeye müze kurulması konusunda katkıda bulunabileceklerini belirtti. Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın'dan ayrıntılı bilgiler alan Aktaş, "Tarihi Hükümet Konağı'nın müzeye çevrilmesiyle ilgili bir proje hazırlatalım. Bursa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) gibi kurumlardan destek talep edebiliriz" dedi.

"YENİŞEHİRLİLER BİR ARAYA GELSİN"

Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve İnegöl Müze Müdürlüğü yetkilileriyle ortaklaşa hareket edilebileceğini anlatan Aktaş, "Toplumun her kesiminden, farklı siyasi partilerden Yenişehirliler bir araya gelsin. Bu vesileyle hem müthiş bir yakınlaşma da olur. Evlerdeki sandıklardan, özel albümlerden aklınızın, hayalinizin ermeyeceği eserler çıkacaktır. Bu eserlerin müzeye bağışlanarak sergilenmesi sağlanabilir" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR