Yıldırım'da camilere özel bakım
Yıldırım Belediyesi, vatandaşların ibadetlerini daha rahat ifa edebilmeleri için camilerin bakım ve tadilat işlerini eksiksiz yerine getiriyor.
BURSA , 07 Şubat 2018 Çarşamba, 13:56
Yıldırım'da camilere özel bakım

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçede 109 caminin bakım ve çevre düzenlemesi yapıldı. Camilerde yeni abdesthaneden şadırvana, kubbe tamirinden bahçe düzenlemesine kadar birçok hizmet yapılırken, ayrıca minare yapımı, dış cephe kaplaması, parke döşemesi, mermer işleri, dış aydınlatma, elektrik tesisat yenilemesi ile iç ve dış boyama işleri de Yıldırım Belediyesi tarafından yapıldı.

Yıldırımlıların huzur içerisinde ibadetlerini ifa etmeleri için gereken hassasiyeti gösterdiklerini söyleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "İbadethanelerimizin bakım ve onarımını yanı sıra camilerde temizlik de yapıyoruz. Türkiye'nin en çok ziyaret edilen dinî mekânlarından birisi olan Emirsultan Camii her perşembe akşamı temizlenerek cumaya hazırlanıyor. Hayatın her alanında Yıldırımlılara hizmet sunmak için çalışıyoruz. Belediye olarak görevimiz yalnızca yolları, park ve bahçelerimizi temiz tutmak değil. Vatandaşımızın yoğun olarak kullandığı ibadethaneler de bizim sosyal belediyecilik anlayışımız içinde temizlenmesi gereken yerlerin başında geliyor" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR