Yıldırım'dan af açıklaması!
Başbakan Yıldırım, MHP lideri Bahçeli'nin twitter'dan yaptığı genel af çağrısına cevap verdi. Yıldırım "Bizim gündemimizde genel af çalışması yok" dedi.
GÜNDEM , 12 Mayıs 2018 Cumartesi, 16:59
Yıldırım'dan af açıklaması!

Binali Yıldırım, Devlet Bahçeli'nin af önerisi ile ilgili yaptığı açıklamasında "Sayın Bahçeli zannediyorum, bölücü terör örgütlerine, onu destekleyenlere karşı, bugünlerde terör muhipleri bir çalışma içerisine girdiler, ona bir tepki olarak öyle bir konuyu gündeme getirmiş olabilir diye düşünüyorum. Ama hükümet olarak bizim gündemimizde teröristlere asla ve asla af söz konusu değildir." ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ AF ÖNERİNDE BULUNMUŞTU

Bahçeli sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında "Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK'lılar, FETÖ'cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez? PKK'lı alçaklar, FETÖ'cü caniler, vatan ve millet düşmanları demokrasi ve özgürlük adına sahiplenilirken, kaderlerinin kurbanı olmuş mağdurlarla ilgili lehlerinde hukuki ve ahlaki bir düzenleme yapılması, onların aydınlığa kavuşturulmaları tez elden sağlanmalıdır" demişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR