Yıldırım'dan zorlu yürüyüş: Yağmur altında 10 km
Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan'ın Reşadiye İlçesi Dumanlı Yaylası'nda düzenlenen Gençlik ve Doğa Festivali'nin açılışını yaptıktan sonra yaylada yağmur altında 10 km yürüyüş yaptı.
GÜNDEM , 13 Mayıs 2018 Pazar, 19:06
Yıldırım'dan zorlu yürüyüş: Yağmur altında 10 km

Yıldırım, yol üzerinde kendisini karşılayan ciritçilerden birinin atına bir süre bindi, ciritçilerle fotoğraf çektirdi. Refahiye'nin Kayı köyünden olan ve memleketinde Kayı Beyi pankartlarıyla karşılanan Yıldırım'ın at üzerindeki görüntüsü "Tam Kayı Bey'i" tanımlamasına neden oldu.

Yıldırım daha sonra sürekli yağan yağmur ve zorlu yürüyüş parkuruna rağmen ormanda yaklaşık 10 kilometre yürüdü. Çocukluğunun geçtiği yaylada yaptığı yürüyüş boyunca sadece bir defa mola verdi.

YÜREKLERİ AĞIZLARA GETİRDİ

10 kilometrelik yürüyüşün ardından tekrar festival alanına gelen Yıldırım gençlerle bol bol fotoğraf çektirdi. Başbakan Yıldırım daha sonra çamurlu parkurda yapılan Off-Road yarışlarını başlattı. Yıldırım ayrıca oğlu Bülent Yıldırım'ın kullandığı araç ile pakurda tur attı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın da arka koltukta yerini aldığı sürüş sırasında araç oluşturulan engeli aşarken dört tekeri yerden kesildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR