Yüzbaşı Üçöz'ü şehit eden teröristler öldürüldü
Buzul Dağları bölgesinde 4 terörist, silahlı insansız hava aracı ile etkisiz hale getirildi. O teröristlerin Piyade Yüzbaşı Murat Üçöz'ün şehit edilmesi olaylarının failleri olduğu değerlendiriliyor.
GÜNDEM , 09 Eylül 2017 Cumartesi, 17:20
Yüzbaşı Üçöz'ü şehit eden teröristler öldürüldü

Hakkari'nin Buzul Dağları bölgesinde 4 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Valilik'ten yapılan açıklamada, Buzul Dağları bölgesinde tespit edilen 4 bölücü terör örgütü mensubunun, silahlı insansız hava aracı ile etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensuplarının daha önceden Hakkari-Çukurca yolunda askeri konvoya roketli saldırı ve Piyade Yüzbaşı Murat Üçöz'ün şehit edilmesi olaylarının failleri olduğu değerlendirilmektedir. Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmektedir." Hakkari'nin Çukurca ilçesinde askeri konvoya PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Yüzbaşı Murat Üçöz Ankara'da son yolculuğuna uğurlanmıştı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar, Genelkurmay Başkanı Akar ve kuvvet komutanlarıyla MHP Lideri Bahçeli de katılmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR