Yüzlerce banka için şok karar!
Bankaların kredi derecelendirmelerinde uyguladığı metodları değiştiren kredi derecelendirme şirketi Moody's, küresel ölçekte yüzlerce bankanın kredi notunu izlemeye aldığını açıkladı.
EKONOMİ , 18 Mart 2015 Çarşamba, 10:19
Yüzlerce banka için şok karar!
Moody'sden yapılan açıklamaya göre şirket 84'ü artırım ve 63'ü indirim hedefli olmak üzere toplam 147 bankanın kredi notunu izlemeye aldı.

Şirket, 314'ü yukarı yönlü, 96'sı aşağı yönlü ve 11'inin yönü belirsiz olmak üzere toplam 421 bankanın da uzun vadeli mevduat kredilerini izlemeye aldı. Moody's ayrıca, 214 tanesi not artırım, 212'si not indirim ve 25 tanesinin yönü belirsiz olmak üzere toplam 451 bankanın teminatsız alacaklarının ve ihraçcılarının notlarını da izlemeye aldı.

Moody's aynı zamanda, yeni metodolojisinin kuralları çerçevesinde, 124 bankanın uzun vadeli mevduat notları ile 147 bankanın teminatsız alacaklarının ve ihraçcılarının notlarını da teyit etti. Moody's Küresel bankacılık Bölümü Eş Başkanı Greg Bauer, "Bizim bankacılık kredi derecelendirmede yaklaşımlarımız önemli ölçüde değişmedi" dedi ve ekledi:

"Ancak, analizlerimizi daha da ileri taşıyacak nitelikte bir takım yeni araçları da kullanmaya başladık ve buna bağlı olarak da yeni gözden geçirmelerimizi 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR