Yüzümüz 'hack'lendi!
ABD'nin önde gelen yüz tanıma teknolojisi firması Clearview AI, tüm müşteri verilerinin bilgisayar korsanları tarafından çalındığını ancak kısa süre içinde sorunu giderdiklerini açıkladı.
TEKNOLOJİ , 29 Şubat 2020 Cumartesi, 10:23
Yüzümüz 'hack'lendi!

Yüz tanıma teknolojisi firması "Clearview AI" firmasının avukatı hack'lenmeyle ilgili olarak "Ne yazık ki veri ihlalleri hayatın bir parçası. Şirketin güvenlik prosedürlerini güçlendirmeye devam ediyoruz. Söz konusu güvenlik açığı da engellenmiş durumda" ifadelerini kullandı. Şirket müşterilerine gönderdiği bildirimde, internet korsanlarının polis güçleri, kolluk kuvvetleri ve bankaları da içeren müşteri listesine yetkisiz erişim sağladığına dair bilgilendirmede bulundu. Bilinmeyen kişilerin ele geçirdiği görsellerin internette yayılmasını engellemek için harekete geçen teknoloji şirketi, Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube gibi popüler sosyal medya platformlarından fotoğraflar da dahil olmak üzere internetten 3 milyardan fazla görseli çıkardığını bildirdi.

POLİSİN KULLANIMINDA

Teknoloji firmasının yüz tanımlaması için kullanıcıların internet ortamındaki kişisel görsellerinin güvenlik güçleri tarafından kullanılmasına izin vermesi geçen ay tartışmalara yol açmıştı. Şirketin, internet hesaplarını kapatmaları veya hesaplarını özelleştirmelerine rağmen kullanıcıların fotoğraf ve kişisel bilgilerini kendi bilgi bankasından silmediği açığa çıkmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR