Zayıflattığını duyan sipariş veriyor! Talep patlaması yaşandı
Genellikle yemeği yapılan kerevizin, fazla kilolarla savaşmada çok etkili olduğu ortaya çıkınca kereviz üreten bir firmada ciddi anlamda talep patlaması yaşandı. Kilosunu ortalama 7 liradan sattıklarını söyleyen firma yetkilileri 4-5 bin adet siparişten günde 35 bin TL kazanıyor.
GÜNDEM , 15 Mayıs 2019 Çarşamba, 13:01
Zayıflattığını duyan sipariş veriyor! Talep patlaması yaşandı

Kereviz sapının suyunun fazla kilolardan kurtulmada çok etkili olduğu iddiası üzerine kereviz üreten bir firmada ciddi anlamda talep oluştu. Antalya'daki kereviz üreticisi bir firmanın satış direktörü olan Burak Akbulut "Günde 4-5 bin adet sipariş aldıklarını ve aç karnına kahvaltıdan 20 dakika önce içildiği takdirde ise zayıflamada ve cilt hastalıklarının tedavisinde ciddi anlamda etki gösteriyor" dedi.

FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Türkiye'de genellikle yemeği yapılan kereviz, son dönemde sapının suyunun kahvaltıdan 20 dakika önce içilmesiyle fazla kilolardan kurtulmayı sağladığı ve zayıflamada çok etkili olduğu iddiaları üzerine yoğun talep görmeye başladı. Dolaşım ve sindirim sistemleri, göz sağlığı, içerdiği A, C, K vitaminleri, potasyum, folik asit ve folat gibi çok sayıda yararlı vitamin ve mineral içerdiği bilinen kereviz, yemeğinin dışında sapı sıkılarak elde edilen suyuyla ünlendi.

CİDDİ TALEP ARTIŞI OLDU

Antalya'da yenilebilir çiçek, mini sebzeler, mikro filizler, Akdeniz ve Egeyeşillikleri, taze baharatlar, normal sebzeler ve saksıda baharat üretimi yapan Erüst Tarım, 180'e yakın ürün çeşidi arasında kereviz de üretiyor. Firmanın satış direktörü Burak Akbulut, son dönemde kereviz sapına yönelik ciddi talep aldıklarını, bu yıl kereviz üretim miktarını artırdıklarını açıkladı.

ZAYIFLAMADA VE CİLT HASTALIKLARINDA FAYDALI

İnsanların son zamanlarda kerevizin yemeğinden daha çok suyunu sıkmaya başladığını belirten Akbulut, "Suyu her gün aç karna kahvaltıdan 20 dakika önce içildiğinde zayıflamada ciddi etki gösterdiği, ciltte düzelme ve egzama gibi hastalıklarda faydalı olduğu öne sürülüyor. Bu nedenle kereviz sapına son dönem büyük talep almaya başladık. Günde 4-5 bin adet kereviz gönderimimiz mevcut. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye'den ciddi talep var" diye konuştu.

TANESİ 7 LİRA

Antalya'da sahil, Korkuteli ve Gölhisar'da da yaylada sera ortamında 12 ay kereviz üretimi yaptıklarını aktaran Akbulut, tüm büyük süpermarketler ve online satış aracılığıyla kereviz satışı yaptıklarını kaydetti. Akbulut, kereviz sapının tanesinin ise ortalama 7 TL civarında olduğunu açıkladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR