Sinema Bileti Al
Bursa Hakimiyet

Hangi illerde okullar tatil?

Yurtta olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı iller ve ilçelerde okullar tatil edildi.

Hangi illerde okullar tatil?
ANKARA

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Ankara'nın bugün sabah saatlerinden itibaren soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına girdiği, yarın ani sıcaklık düşüşlerinin buzlanma ve don olayına sebep olacağı belirtilerek, tedbirli olunması istendi.

Açıklamada, "Beklenen ani sıcaklık düşüşlerinin buzlanma ve don olayına sebep olacağı ve birlikte aralı kar yağışı beklendiği değerlendirildiğinden, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar ile kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği hastalarının ve kronik hastalıkları olanların ve de özürlü personel ile eğitim-öğretim kurumlarımızda bulunan öğrencilerimizin sağlığının olumsuz etkilenmemesi bakımından Ankara İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun 28 Şubat 2012 ve 2 sayılı kararı ile 29 Şubat 2012 Çarşamba günü ilimiz kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar ile kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği hastalarının ve kronik hastalıkları olanların ve de özürlü personelin idari izinli sayılması, resmi ve özel ilk ve orta dereceli okulların, yaygın eğitim kurumları ile anaokullarının ve kreşlerin ise 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesi kararlaştırılmıştır" denildi.

BURSA


Bursa ve ilçelerinde yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verildi. Bursa'da etkili olan kar yağışı eğitimi etkiledi. Nilüfer, Yıldırım, Osmangazi, İnegöl ve Harmancık'ta tüm okullar, Büykorhan'da ilköğretim okulları ve Orhangazi'de sadece taşımalı eğitimin yapıldığı okullarda kar yağışı dolayısıyla eğitim öğretim 1 gün tatil edildi.

KIRIKKALE


Kırıkkale Valiliği, yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu. Kırıkkale'de kar yağışı etkisini gece giderek artırdı. Yüksek kesimlerde 20 santimetreyi bulan kar kalınlığı ve tipi sebebi ile valilikten açıklama geldi. Valilik, yoğun kar yağışı sebebi ile eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildiğini, ayrıca kamuda çalışan engelli personelin de bugün idari izinli sayılacağını duyurdu. Öte yandan meteorolojiden yapılan uyarılara göre rüzgarın güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli eseceği, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

YOZGAT


Yozgat'ta yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezinde ve merkeze bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

BARTIN


Bartın'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

DENİZLİ


Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada şöyle denildi: "İlimiz merkez Altındere köyü, Serinhisar ilçesi, Honaz ilçesinin Karaçay beldesi, Akbaş köyü ile taşımalı öğrencilerin hava muhalefeti nedeniyle okullar tatil edildi. Ayrıca, Buldan ve Güney ilçelerine bağlı 30 köy ve beldede buzlanma ve hava muhalefeti nedeniyle ulaşımda sıkıntılar çekilmektedir."

ÇORUM


Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, il merkezine bağlı köylerde ve merkezde taşımalı eğitim yapılan 80. Yıl İlköğretim Okulu'nda eğitime bir gün ara verildi.

KIRŞEHİR


Kırşehir'de geceden bu yana etkili olan kar yağışı sonrasında, Akpınar, Akçakent Çiçekdağı ilçelerinde taşımalı eğitime ara verilirken, Kaman İlçesine giden tüm yollar kapalı olmasına rağmen kaymakam olmadığı için tatil ilan edilemedi.

Benzer Haberler