Barış YALIM

Barış YALIM

barisyalim@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
4 sucuk G
24 Nisan 2016 Pazar, 08:12
Türkiye, 1 Nisan’dan itibaren bildiğiniz gibi 4,5 G hızında internet kullanmaya başladı.
Deneyimlerimiz sonucunda yapacaklarımızı daha hızlı gerçekleştirebildiğimizi görüyoruz.
Peki bu konunun Bursaspor’la ne ilgisi var?
İlginçtir cuma akşamı Bursaspor camiası ile Bursaspor takımı arasında hissedilir derecede iletişim kopukluğu yaşandı.
Hamza Hamzaoğlu’nun tercihlerinden tutun da, futbolcuların performansına kadar Bursa’da istenilenlerle Kayseri’de yapılanlar arasında dağlar kadar fark vardı.
Herkesin 4,5 G hızında kullandığı iletişim hızı, Bursaspor’da, Kadir Has Stadı’nın da dört bir yanını saran sucuk kokusu gibi 4 sucuk G’de kaldı.
Bu iletişim eksikliğini maçın 40’ıncı dakikasında yedek kulübesinden ısınmaya yollanan Jem Pual Karacan ve Bekir Yılmaz’ı görünce iyice anladım.
İstenilenlerle, yapılanlar farklı olunca da bize de bu sezonu afiyetle yemekten başka bir seçenek kalmadı.

HERKESİN AĞZI AÇIK KALABİLİR

Bursaspor Başkanı Ali Ay’ın sezon sonunda çok kritik kararlar alacağına inanıyorum. Herkesin ağzı açık kalabilir. Bursaspor’un geleceği dendiği anda Başkan Ali Ay’ın gözü hiçbir şey görmüyor. Bu bağlamda herkesin dikkatli olması gerekiyor.
Açıkçası şunu da söylemeden edemeyeceğim… Kimse bu sezonu hafta hafta değerlendirmesin. Sezon başında yapılan kamptan, bugüne kadar herkesin tek tek düşünüp nasıl bu duruma gelindiğini analiz etsin.
Başarısızlığın faturası elbette kesilecek…
Ancak ince elenip sık dokunulmalı. Çünkü o fatura dönüp dolaşıp Bursaspor’un kasasını da ciddi şekilde etkileyebilir. Yani heyecan yapmadan profesyonel düşünülmeli.