Barış YALIM

Barış YALIM

barisyalim@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Gülle atsaydık
19 Şubat 2014 Çarşamba, 07:54

Bir bakıyorsunuz futbolculara, ne rakibi analiz ediyor ne karşı karşıya geleceği futbolcuyu biliyor ne de konsantre olabiliyor…Bir bakıyorsunuz teknik ekibe, yaptığı analiz analiz değil, oyuncu değişiklikleri oyuna göre yapılmayıp, dakikaya göre belirleniyor…Bir bakıyorsunuz yönetime, arada sırada maçlara geliyor, düşündükleri ve yaptıklarıyla 1960 model kararlar veriyor…Bursaspor’un Süper Lig’de en çok yenmek istediği takım, ya da bırakın Süper Lig’i bu dünyada en çok taraftarı sevindirecek galibiyet hangi takıma karşı alınsa diye sorsalar ne cevap verirsiniz?
Cevap, yüzde 99 Beşiktaş’tır…
Bunu bilmeyen futbolcular, teknik heyet ve yönetimle çalışırsan ne olur derseniz?
Bu cevap da net değil mi?
10 kişi kalmış Beşiktaş’a karşı varlık gösteremezsin ve bir de yenilirsin…
Sonra da taraftarı suçlarsın…
Bursaspor’da yeni moda şu: “İyi olanlar bana, kötü olanlar ona.”
Ortada bir suç, bir hata olunca herkes birbirinin üzerine atmaya çalışıyor. Başarı olunca da, “Ben”ciler ortaya fırlayıveriyor.
Geçen hafta Hamza Hamzaoğlu, Türkiye Kupası’ndaki Bursaspor maçından sonra yaptığı açıklamayı hatırlatayım: “Ben hata yaptım. Yorgun kadromu sahaya sürdüm ve yenildik. Özür dilerim.”
Bursaspor kulübünde bir tane Hamza Hamzaoğlu gösterebilir misiniz bana?
Yeşil Beyazlı takımdaki örneği Daum ise, taraftarın protestosundan zevk duyuyor. Alınan kötü mağlubiyetlerden sonra taraftarın gönlünü okşayacağına hâlâ alay etmeye devam ediyor.
Bu arada Batalla gitti…
Biliyorum ki bu durum Özlüce’de en az 10 kişinin de hoşuna gitti…