Barış YALIM

Barış YALIM

barisyalim@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hoca gitti, puan gitti ama hırs geldi hırs
05 Şubat 2013 Salı, 09:19

Ama şimdilik.
Hemen bu serin havaya alışmamak lazım.
Kaseti biraz başa saralım.
Kötü sonuçlarla birlikte oluşan havayı Ertuğrul Sağlam istifa ederek temizlemek istedi. “Bursaspor’a tekrar dönebilmek adına şimdilik gidiyorum” di-yerek Sağlam istifasını verdi ve gitti.
Doğru da yaptı.
Bursaspor’u tarihinde ilk kez şampiyonluk sevinci yaşatmış bir teknik adamın yuhalanma riskine karşı yapmış olduğu bir hamle olarak görebiliriz.
Nitekim durum da böyle.
Ertuğrul Sağlam’ın gitmesinin ardından bir süreliğine göreve Ersel Uzgur geldi. Herkesin merakla beklediği mücadele ise Galatasaray karşılaşmasıydı.
Hem teknik hem yönetim hem de taraftar açısından…


GECE İLE GÜNDÜZ
Bursasporlu futbolcular 90 dakika boyunca inanılmaz bir mücadele ortaya koyarak son haftaların en iyi performansını sergiledi ve alkışı topladı. Çünkü ruh geri gelmişti. Ortada hırs vardı, istek vardı.
Daha doğrusu endişelerle dolu maçın sonunda mutluluk vardı.
Ancak o mutluluk çok farklıydı. Sahada futbolcuların ortaya koyduğu futbol, taraftarın uzun zamandır görmediği cinstendi.
Her şey çok güzeldi gerçekten.
Peki ne oldu da Bursasporlu futbolcular Ertuğrul Sağlam varken bu performansı ortaya koyamadı?
Gece ile gündüz denecek kadar fark nasıl oluştu? Başkan İbrahim Yazıcı’nın dahi tahmin edemediği Ertuğrul Sağlam’ın gidişinin altında yatan ve gizlenen neden acaba futbolcular mıydı? Bunu ilk ağızdan duymadıkça sadece bir iddia olarak kalacak.
Ama kafaları kurcalayıp duracak.
Neyse ki bunlar geride kaldı. Bursaspor’un artık yeni ufuklara yelken açmasının zamanı geldi.


MANTAR HOCALAR OLMASIN
Bunun için yeni teknik direktör şart. Ersel hocanın sezon sonuna kadar takımın başında kalması yeni sezon öncesi de teknik direktörün gelmesi en mantıklısı gibi duruyor. Ancak yönetim bu yolu izlemeyeceğini açıkladı. Bu hafta içinde büyük bir olasılıkla yeni hoca ile el sıkışılacak.
Bursaspor’a bu dakikadan sonra üst düzey bir teknik patronun gelmesi gerektiğini herkes biliyor.
Böyle dönemlerde mantar gibi ortaya çıkan, menajer tanıdıklarını ve gazeteci yakınlarını devreye sokarak gündem yaratmaya çalışan basit teknik direktörler hariç, başarılı, güvenilir ve tecrübeli bir hocanın Bursaspor’a gelmesi taraftarın tek temennisi.
Sanırım taraftar da böyle istiyor.
Ama kimse gelen hocadan bu sezon bir başarı beklemesin. Mourinho gelse bunu başaramaz.