Barış YALIM

Barış YALIM

barisyalim@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Keşke Güneş heryerde doğsa
10 Aralık 2014 Çarşamba, 08:28
5-1’lik Kasımpaşa galibiyetinin üstüne ne yazılabilir ki? Şenol Güneş’in zekası, oyuncularına verdiği pozitiflik, babalık, abilik, arkadaşlık, oynanan oyuna ne güzel yansıyor öyle değil mi?

Peki ya çözülemeyen maddi kriz ne olacak? Bu böyle devam mı edecek? Kimse demiyor mu futbolculara, “Siz para için mi oynuyorsunuz?” diye. Paranın ne önemi var ki!

Bursaspor, bu sezon ligin en istikrarlı futbolunu oynayan takımların başında geliyor. En büyük mimar ise Teknik Direktör Şenol Güneş…

Bir kere zeki insan. Konuşmasından, hareketlerine, giyim kuşamından, insana yaklaşımına, dört dörtlük diyebiliriz. Yaşanan zorluklara rağmen yönetimi ince ince uyarmasını da biliyor, futbolcusunu idare etmesini de başarıyor.
Ama her şey bir yere kadar!
Sabır, sabır, sabır deniyor ya, o bir yere kadar gerçekten.
Kim Bursaspor için geleceğe kötümser bakmak ister ki? Ama durum biraz vahim. Şenol Güneş’in son basın toplantısından bunu anlamak çok kolay.
Güneş ne diyor, “Verilen söz tutulmalı.”
Bunu para için demiyor ama. Saygıyı yitirmemek için söylüyor. Tabii kendi adına…
Önemli bir noktaya da değindi.
“Futbolcularımın parasal konularda bana gelmesini sevmiyorum” dedi.
Aslında Şenol Güneş hata yapıyor! Dese ya futbolcularına, “Ya arkadaşlar, siz para için mi     oynuyorsunuz benim için mi? Benim için olmasa da yönetici arkadaşlarımız için oynayanlar yok mu aranızda?”
Tabii bu işin şakası. Bu sözleri söyleyecek egoya değil, söylemeyecek zekaya sahip.
Bu konu gelecek için çok önemli. Umarız çözüme kavuşur da zararlarını görmeyiz.
Başlıkta dedik ya; “Keşke Güneş her yerde doğsa” diye. Ne güzel olurdu. Maddi kriz yok, TFF seninle uğraşmıyor, taraftar hıncahınç stadı dolduruyor ve takım bugün olduğu gibi devam ediyor. Kim durabilirdi ki Bursaspor’un önünde?