Barış YALIM

Barış YALIM

barisyalim@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kubilay lay lom
21 Ağustos 2017 Pazartesi, 08:06

Herkesin bir sabrı vardır.
Futbolcunun da vardır, taraftarın da vardır, yönetimin de vardır, bakkalın da vardır, manavın da vardır.
İnsanlar bir yere kadar sabreder. Sabır taşınca da reaksiyon verir, beklenmedik hareketler yapabilir.
Konumuz; Kubilay Kanatsızkuş.
Ona gelen şans, talih kuşuna gelmemiştir. Yakında başımıza talih kuşu kondu yerine Kanatsızkuş kondu dersek şaşırmam. O kadar şanslı yani.
Sergilediği performans ise içler acısı. Sırf altyapıdan çıktı diye, taraftar gıkını çıkarmadı, biz basın mensupları da hiç üstüne gitmedik. Gençtir, hata yapa yapa öğrenir vs diyerek klasik avunma hareketleri ile birbirimizi kandırdık.
Ama artık yeter.
Cumartesi günkü hareketi bardağı taşırdı. Geçen sezon son haftaları bir hatırlayın. Yüzde 100'lük kaç tane pozisyonu kaçırdı Bursaspor'un golcüsü!
Takım küme düşüyordu, küme...
Ona rağmen, hâlâ taraftar Kubilay'a güvenmiş, gücenmesin, darılmasın, üzülmesin diye tepki vermemişti.
Başakşehir maçında yine saç baş yolduran Kubilay, Alanyaspor mücadelesinde kafada yolunacak saç da bırakmadı. İnanılmazın, inanılmazı kötü performans ortaya koyan Kubilay, bu kez pofpoflanmamış ve protesto amaçlı ıslıklanmıştı.
Küfür mü? Bir kişinin ağzından dahi duymadım. Bursaspor taraftarı çok güzel bir şekilde, sabırları taşıran Kubilay'a protestosunu gerçekleştirmişti.
Kubilay peki ne yaptı?
Oyundan çıkarken, elini göğsüne atıp, "Haklısınız, özür dilerim" tarzında hareket yapıp başını önüne eğerek oyundan çıkacağına, bir de taraftarı alkışladı.
Vay vay vay...
Hani 20 yaşındaydı Kubilay!
Hani daha gencecikti!
Hani daha öğreneceği çok şey vardı!
Yazık...
Sonrasında da kulübede de takım arkadaşlarını desteklemiyor, soyunma odasının yolunu tutuyor.
Maç 2-2, bari iyi oynamadın takımını kulübede destekle... O da yok.
Cumartesi akşamı herhalde acelesi var ki maç bitmeden duşunu almak ve hazır olmak istedi.
Kubilay daha sonra sosyal medya hesabından bir açıklama yapmış. Şöyle diyor: "Sahadan çıkarken tavırlarım yanlış anlaşıldıysa affedin."
Yanlış anlaşıldıysa?
Merak ettiğim konu o tavırları kim doğru anladı? Bir de paylaştığı bildirinin yorumlarını kapatmış. İnsanlar artık salak, cahil, bilgisiz değil be Kubilay. Senin senede aldığın o parayı 50 yıl çalışarak kazanamayacak o kadar çok insan var ki orada. Hadi yaptın bir hata bari insanların akılları ile alay etme.