Barış YALIM

Barış YALIM

barisyalim@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Şaka gibi...Süper Lig'i bir avuç taraftar izliyor
17 Eylül 2014 Çarşamba, 08:14
Futbol ne için var? Neden bu kadar paralar dönüyor? Yayın ihalesinde paralar çuvalla neden savruluyor? Hepsi ve her şey taraftar için değil mi?İlk iki haftada tribünlerde yaşanan görüntü tam anlamıyla içler acısı. Birçok taraftar neden stada gelmediğini dahi bilmiyor. Ortalamaya bakın: 8 bin 622 taraftar...Lig uzun maraton. Kazanırsın, kaybedersin, bu devran böyle döner. İstikrar da seni başarıya götürür.
Bursaspor’a bakıldığında toparlanma izleri gözüküyor.
Volkan Şen, Josue, Serdar Aziz… Yavaş yavaş taşlar yerine oturdukça böylesine vasat altı bir ligde ilk 5 hiç de zor değil.
Gençlerbirliği karşılaşmasında Yeşil Beyazlı takım bunu gösterdi.
Ancak bu lig çok sanal geldi. Çok yavan. Tadı yok ligin. Para bol ama tat yok. Bir nevi somon balığı gibi…
Bunun nedenini sizler de biliyorsunuz.
Çünkü taraftar yok!
Passolig iyi uygulamaymış kötü uygulamaymış hiç önemli değil. 2 haftada 18 lig maçı oynanmış taraftar ortalaması 8 bin 622…

Böyle bir rakam olmaz, olamaz…
Türk futbolu nereye gidiyor? Ama Allah’tan Yıldırım Demirören, Fatih Terim, Aziz Yıldırım gibi isimler arkamızda!.. Çok yazık.
Onca paralar çöpe atılsa daha iyi. 45 binlik statlar yapılıyor ama hesaba vurun yüzde 80’inin boş olduğunu göreceksiniz.
O halde Türkiye’de futbol ne için var? Neden bu kadar paralar dönüyor? Yayın ihalesinde paralar çuvalla neden savruluyor? Hepsi ve her şey taraftar için değil mi?