Barış YALIM

Barış YALIM

barisyalim@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Şimdi ne yapmalı?
02 Nisan 2014 Çarşamba, 09:32

Artık olan oldu. Bu sezon, “Şu şöyle olsun, bu gitsin yerine şu gelsin, sağda bu, sol da şu, forvette bu oynasın” gibi eleştirilerin yapılma zamanı geçti. Çünkü Bursaspor şu an kötüye gidiyor kimse de buna dur demiyor. Fenerbahçe taraftarının, “Bursaspor kümeye” tezahüratı herkesin içini sızlattı.
Bugün saha dışı olaylarını bir kenara bırakıp tamamen saha içi gelişmelerine odaklanalım.
Takım kötüye gidiyor.
Fenerbahçe maçı sırasında Sarı Lacivertli taraftarların, “Bursaspor kümeye” diye bağırmasından sonra ikinci şoku da Bursa’da yaşıyoruz.
Nedir bu şok diye sorarsanız, uzun zamandır şahit olmadığımız defter kitap işleri.
27 haftada 34 puan toplayan Yeşil Beyazlı takımın taraftarı hafta hafta puan hesapları yapıyor, ‘kurtarırız’ tarzı yorumlarda bulunuyor.
Şampiyon Bursaspor ne hale getirildi inanmak çok güç. Üst üste 3 lig maçını kaybetmeyeli çok olmuştu.
Son üç haftada sonuncu Kayserispor’un yaptığını yapabilseydik şimdi Avrupa kupalarında neler yapabiliriz diye tartışıyorduk. Şimdiki durum ise işler acısı.
Saha içinde kalmaya devam edelim, çıkarsak işler karışacak çünkü.
Yapılan transferler hiç mi yarar sağlamaz mı bir takıma?
Sağlamazmış. Onu da öğrendik.
Enes Ünal ve Ozan Tufan Bursaspor’un gelecekleri. Kimsenin şüphesi yok. Ancak Fenerbahçe deplasmanında kurtarıcı diye eğer bu iki gencimiz oyuna giriyorsa, vay Bursaspor’un haline.
Şu an Türkiye Kupası tek umut, lig ise umursanmıyor gibi görünüyor. Şua nda en çok dikkat edilmesi ve ciddiye alınması gereken kulvar kupadan önce kesinlikle ligdir. Varsın bu sene kupayı başkası alsın.
Bursaspor’un önünde çok zorlu maçlar var ve taraftarının desteğini arkasına alamadan yoluna devam ediyor. Kesinlikle birlik olunması gerekli ve tüm eleştiriler sezon sonuna bırakılmalı.
Bu saatten sonra kimsenin kara gün muhabbeti yapacak sabrı yok çünkü.