Barış YALIM

Barış YALIM

barisyalim@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Yan yattı çamura battı
03 Eylül 2014 Çarşamba, 07:52

Yenilginin bahanesi olmaz… Bunca yıldır sürüp gelen bir şey var Bursaspor'da. Galatasaray maçında iyi oynamışsın neye yarar. 5 hafta sonraki puan durumunda kim hatırlar iyi oyunu, kaçan pozisyonu? Chikhura'ya elendin, Galatasaray'a yenildin. Uzun zamandır söylüyorum; “Bu işlerin mazereti olmaz”
Yok son vuruşu yapamadık, yok iyi oynadık, yok hızlıydık, yok yan yattı çamura battı…
Defansta yapılan hataları amatör takım yapmaz. İyi oyunun tanımını anlamadım ben.
Sor bakalım İbrahim Öztürk'e iyi mi oynadık? Bekir Yılmaz'a soralım iyi mi oynadık? Traore, Belluschi, Fernandao... İyi mi oynadık?
Fernandao maçtan sonra çıkıyor “Biz gol pozisyonuna girmedik ki” diyor! Şaka mı yapıyor, tercüme hatası mıdır? Anlamak mümkün değil.
İyi oynayan takım, gol atar. İyi oynayan takım, hata yapmaz. Bursaspor defansı, Kent Meydanı'nda bulunan kırmızı ışık lambaları gibi. Kırmızı yanıyor ama kimin umurunda. Yol geçen hanı gibi.
Artık eve gelen misafire dahi bu kadar ikram yapılmıyor.
Maç 2-0 bitiyor. Nasıldı maç? İyi oynadık. Puan tablosuna bak sonuncuyuz.
Olsun iyi oynadık.
Bursaspor'un büyük bir takım olduğunu unutmamak gerekiyor. İyi oynadın mı kazanacaksın, kötü de oynasan kazanacaksın. Evinde 2-0 yenilen bir takımın maçtan sonra iyi oynadık yorumunu yapmaması lazım.
Bu maç geride kaldı. Yeni bir golcü takıma katıldı. Ligde oynanan diğer maçlara baktığımızda Bursaspor'un kaliteli bir kadroya sahip olduğunu göreceksiniz.
Tek sıkıntı, büyük takım olunduğunun unutulması.