Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Anne-kız ne de güzel söylediler!..
27 Aralık 2015 Pazar, 08:24
Mutlu pazarlar..
Nilüfer’de müzikle renklenen geceler devam ediyor sevgili okurlarım.
Nilüfer Belediyesi’nce düzenlenen konserde bu kez de ‘Nida Ateş ile Telden Dilden Gönülden’ programına konuk olan İncesaz Grubu izleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. 
Bu ayın ‘Nida Ateş ile Telden Dilden Gönülden’ programı Nazım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleştirildi. Müzik ve sohbetin bir arada olduğu programa aralarında Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman’ın da yer aldığı çok sayıda müziksever katıldı ve konser büyük bir ilgiyle izlendi.. ­Bestelerinin yanı sıra geleneksel Türk müziği repertuarından seçtikleri eserlere getirdikleri farklı yorumla beğeni toplayan, birçok dizi müziğine de imza atan İncesaz Grubu’na, usta sanatçı Nida Ateş  de eşlik etti. 
Buram buram Rumeli ve Anadolu kokan, yurdun dört bir ucunda yankılanan türkülerin seslendirildiği gece izleyicilere güzel dakikalar yaşattı..
Konserde farklı bir güzellik de yaşandı. İncesaz Grubu’nun başarılı solisti Ezgi Köker, izleyiciler arasında bulunan annesi, TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Sevim Seçkin’e sürpriz yaparak sahneye davet etti. 
Sürpriz daveti kıramayan Sevim Seçkin, alkış yağmuru altında sahneye çıktı ve sanatçı kızı Ezgi Köker ile birlikte ‘Güldaniyem’ türküsünü seslendirerek geceye farklı bir boyut ekledi.. 
Dakikalarca alkışlanan konserin sonunda Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına sanatçılara çiçek vererek kendilerine teşekkür etti.
Evet, Nilüfer’de müzik dolu güzellikler bitmiyor.
Dileriz hiç de bitmez.. 

Yeni çıkan bir kitap

‘SİZİN İÇİN PİŞİRDİLER’: Yakın geçmişte bazı TV kanallarında programlar yapan ve şimdilerde Paris’te yaşamını sürdüren işadamı Cüneyt Ayral ünlü şeflerin mutfaklarında yaptığı araştırmalarla hazırladığı kitabını Oğlak Yayınları tarafından okurlara sunuyor. 
Mustafa Dorsay’ın birbirinden güzel fotoğraflarıyla süslenen kitap Ayral tarafından akıcı bir üslupla kaleme alınmış. Mutfağına özen gösterenler için gerçekten önemli bir eser.

Pazar neşesi    

    ARI: “Öğretmen o sabah okula biraz geç kalan öğrencisi Alp’i azarladı:
“Niye geç kaldın?.. Söyle bakalım?..”
“Vallahi arı soktu öğretmenim.”
“Geçmiş olsun, nereni soktu oğlum?.”
“Söyleyemem öğretmenim.”
“Pekala. Hadi geç yerine otur..”
“Oturamam ki öğretmenim!..”
(Teşekkürler Vecdi KORDEMİR) 

Güzel sözler

⇒ “Acınmaktansa kıskanılmak daha da iyidir.” - Heredot 

⇒ “Hayat tramvay gibidir. Tam yer bulmuş, oturacakken bir bakmışsın son durağa gelmişsin.” - Camillo Sbarbaro

⇒“Akıllı adam aklını, çok akıllı adam da başkasının aklını kullanır.” - Bernard SHAW  

 ⇒“Akıllı konuşur, çünkü onun söylemek istedikleri var; aptal konuşur, zira kendinin bir şeyler söylemek mecburiyetinde olduğunu sanır.”- PLATO 

⇒“Bilgi cesaret verir, cehalet küstahlık.” - TERRY

⇒“Bilgi bir ışık gibidir. Onu kullanmak gerek. kullanmazsanız söner gider..”

(Teşekkürler R. TUNA)