Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Armutköy açık hava meyhanesi olmamalı
19 Ağustos 2019 Pazartesi, 08:58

"Yeşil Bursamız'ın nadide mahallelerinden olan ve hem şehrimizin içinde ve hem de dışında güzel bir köy ortamında yaşamayı sağlayan Armutköy Mahallemiz'de Osmangazi Belediyemiz'in katkılarıyla yapılan Rahvan Atları Koşuları'nın gerçekleştirildiği yarış alanı ve mesire parkımız maalesef son günlerde alkol alan ve bazı olumsuz davranışlar içinde bulunan kişilerin adeta mekânı haline geldi. Hemen her gün burayı çöp yığınları, içki şişeleri içinde buluyoruz.

Güzelliklerle dolu Armutköy, adeta bir açık hava meyhanesi haline gelmemeli.
Bu durum biz çevre sakinleri olarak hepimizi çok üzüyor.,
Emniyet güçleri ve Belediye yetkililerimizin bu olumsuzluğu önlemek içi yaptığı denetimleri takdirle karşılıyoruz.


Ancak tüm bu çabaya rağmen sorunun üstesinden gelinemedi. Gerekli denetimlerin daha da sıklaştırılmasını önemle rica ediyor ve sayın yetkililerin bizlere yardımcı olmalarını istirham ediyoruz.
Saygılarımızı sunuyoruz."

Zeki YARDIMCI / Muhtar

ALTINOVA GEÇİDİ KARANLIK İÇİNDE

"Yakın çevre yolunda İzmir istikametinden İnegöl'e doğru gidişte Altınova semtinde İstanbul yolu ile bu yolun kesiştiği noktadaki ana cadde üzerindeki Altınova altgeçidi yakın zamana kadar gayet güzel bir şekilde aydınlatılıyordu.
Fakat son zamanlarda galiba aydınlatma sisteminde bir arıza olmuş ki bu aydınlatmaların yarısına yakını çalışmıyor..
Bu da bilhassa geceleri bu yol üzerinde seyreden araçların sürücüleri için tehlike yaratıyor. Çünkü araçlar geçitte birdenbire karanlığa giriyor.."

Veli AKCAN

İMDAT ÇEKİÇLERİ TAMAMLANMALIDIR

"Son zamanlarda otobüs yangınları sanki moda haline gelmeye başladı.. Yanarak can veren yolcular oldu. Bu fecaat hepimizin yüreklerini dağladı.
Ben her gün işlerim nedeniyle toplu taşım araçlarına binmek mecburiyetindeyim.. Otobüsler iş saatleri başlangıç ve bitimlerine yakın zamanlarda çok kalabalık oluyor.
Dikkatimi çeken bir durum bazı otobüslerde cam kenarlarındaki imdat çekiçlerinin asılacak yerleri mevcut ama çekiçlerden eser yok.
BURULAŞ yetkililerinin tüm toplu taşım araçlarındaki imdat çekiçlerini denetlemesi çok yerinde olur kanaatindeyim.
Testi kırılmadan gerekli uyarıyı yapmayı bir görev addederim.
Çünkü o kalabalık ortamda oluşacak bir olay ve panik durumundan Allah hepimizi korusun.
Saygılarımla.."

F. Şennur ÖZTÜK

ALO, BURASI NİLÜFER

ÇÖP KOVALARI: - "Gazetenizdeki köşenizde yayınlanan 'Konteyner bekliyoruz' başlıklı okur talebi yazısı üzerine söz konusu bölgede gereken inceleme yapılmıştır.
Bahse konu olan yerdeki Basın Parkı rutin olarak bölgede görev yapan mevkicimiz tarafından temizlenmektedir.
Nilüfer Hatun Caddesi üzerinde ve bölgede ihtiyaç duyulan yerlere de çöp kovaları ilgili ekiplerimizce monte edilecektir.
Bilginize sunarız."

Nilüfer Bld.Basın Bürosu

TEŞEKKÜR PANOSU

ARİTMİ HASTANESİ'NE

"Sağlık sorunum nedeniyle başvurduğum Kalp Aritmi Hastanesi'nde çok yakın ilgilerini gördüğüm Sn.Dr. Ahmet Sarıcopur,sekreteri Seda Hanım, laborant Sami Bey,
röntgende Elif Hanım ve tüm hastane personeline açık teşekkürlerimi sunuyor ve çalışmalarında başarılar, kolaylıklar diliyorum.
Saygılarımla.."

Hadiye ÇOKSAYAR