Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Aşklar tatlı başlar dövmeler can yakar!
28 Ekim 2018 Pazar, 08:12

Mutlu pazarlar değerli okurlarım; Hüzün mevsimi, sonbaharı yaşıyoruz. Bu mevsimde sararmış yapraklar, ıssız parklar özellikle birbirlerini seven ancak ayrılmış çiftlerin uğrak yerleri ve esin kaynağı oluyor.
Örneğin 70'li yıllarda fırtına gibi esen müzik topluluğu Beyaz Kelebekler'in dillerden düşmeyen "Bütün aşklar tatlı başlar,/ Yavrum canım tatlı laflar/ Meleğim nonoşum/ Aşkınla sarhoşum/ Ümitler çok mutluluk yok/ Sevdanın kanunu/ Düşünmez sonunu.." şarkısı öylesine sevilmişti ki aynı adlı bir film de çevrilmiş, başrollerini de Ayhan Işık, Sema Özcan, Münir Özkul paylaşmışlardı..
Film, Nevin ile Murat'ın hüzün dolu aşkını konu almıştı. Murat işsiz, Nevin, Bursa'da yaşayan fabrikatör kızı. İkili İstanbul'da bir baloda karşılaşır. Murat, Nevin'e kendisini milyoner Vehbi Bey'in oğlu olarak tanıtır.
Ve klasik dram, duygusal, komedi ve macerayla örülmüş bir Yeşilçam kurdelesi!
Günümüzde böylesine filmler artık pek yok. Genç sevdalılar birbirlerine aşklarını yansıtmak için kollarına, omuzlarına, boyunlarına, sırtlarına dövme tekniğiyle sevdikleri kişilerin adlarını yazdırıyor ve ortak motiflerini işletiyorlar..
Ama bu büyük aşk bir gün bitiverirse işte olanlar o zaman oluyor.
İlişki dönemlerinde aşkı simgelemek adına yapılan dövmeler yaşanan ayrılıklar sonrasında silinmek istenen ilk dövmelerin başında geliyor. Biten ilişkilerin izlerini silmek isteyen ve acı duymadan çare arayanların yardımına yeni bir teknik geliştirilmiş. Dövmeleri sildirirken büyük acılar yaşanmayacakmış.
Yeni dövme silme teknolojisiyle ilgili olarak Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan 'yeni uygulanan Pico teknolojisiyle artık istenmeyen dövmelerden ve biten ilişkilerin izlerinden kalıcı olarak kurtulmak mümkün. Avrupa ve Amerika'da uygulanan Pico teknolojisi, herhangi bir acı veya iz bırakmadan sadece 3 seansta istenmeyen dövmelerden sizi kurtarabiliyor. Bu yeni teknoloji korkmadan, endişe etmeden dövmelerini sildirmek isteyenlerin de işini oldukça kolaylaştırıyor" diyor.
Dilerim; başlayan tüm tatlı aşklar bitimsiz olsun, sonunda acı vermesin.

BAYRAK ASMAYI SAKIN UNUTMAYIN

Yarın 29 Ekim. En büyük bayramımızı coşku öve heyecanla kutlayacağız. Anlı-şansı Cumhuriyetimizin 95.yıldönümü nedeniyle kentimizin ve ülkemizin her yeri kırmızı beyaz Türk bayraklarımızla donatıldı.
Görkemli törenler, fener alayları ve unutulmaz konserler ve şenlikler hazırlanan kutlama programlarının içeriğini oluşturuyor...
Bu nedenle evlerinize,işyerlerinize, araçlarınıza, sokak ve caddelerinize Türk bayraklarımızı asmayı unuttuysanız lütfen hemen harekete geçin değerli okurlarım.
Her taraf Türk bayraklarımızla donatılsın..
Anımsatmayı görev biliyor ve yüce Cumhuriyetimiz'e daha nice uzun yıllar diliyorum, bayramınızı yürekten kutluyorum.

YAZAR NERMİN BEZMEN GELİYOR

Rahmetli eşi Pamir Bezmen'le birlikte antika otomobil rallilerinde zaman zaman Bursa'ya gelen ve eşinin vefatı sonrası aktör Tolga Savacı ile evlenip Amerika'ya yerleşen, yayınladığı romanlarla da dikkati çeken Nermin Bezmen yeni yayınladığı ve Doğan Kitap'tan çıkan Havva'nın Cezası' isimli yeni romanını tanıtımak için 24 Kasım'da Mudanya yolundaki Bademli Davet tesislerine geliyor.
Kuruluş direktörü Fatoş Öztürk'ün daveti üzerine gelecek olan Bezmen okurlarıyla buluşup sohbet edecek.

GÜZEL SÖZLER

"Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz."
"Rüyaları gerçekleştirmenin en kısa yolu uyanmaktır."
"Sorumluluğunu taşıyacağın fikrin adamı ol."
"Mutluluğun değerini, onu kaybettikten sonra anlarız."
"Önce kendi gideceğin yolu öğren, sonra öğretmeye kalk."
"Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil."
(Derleyen: Erdinç AKÇAM'a teşekkürler)

PAZAR NEŞESİ

'AT YARIŞI':- "Temel ve Dursun film izliyor. Bir sahnede atların yarış yaptığını gören Dursun, Temel' e dönmüş ve:
'Ula Temel bence 7 numaralı Lalegül kazanacağdur' der.
Temel itiraz etmiş:
'Pence 4 numaralı Esmeray kazanacak' diye ısrar eder.
Yarış bitmiş Temel'in dediği Esmeray isimli at yarışı kazanmış. Temel dayanamış, itirafta bulunmuş:
'Ula Dursun, ben hangi atın kazanacağunu daha önceden piliydum da. Haçen ben bu filmi daha önce izlediydum.'
'La ben de izlediydum bu filmi Temel. Ama ben nerden pileyum her seferinde aynı atin kazanacağunu da?."
(Teşekkürler Ecz. Ertan NEŞE))

YENİ ÇIKAN BİR KİTAP

'MUSTAFA KEMAL':- Son günlerde satış rekorları kıran bir kitap Yılmaz Özdil'e ait..
Yazar, Mustafa Kemal Atatürk'ün Osmanlı ordusunda görevli bir askerken çeşitli cephelerde daha sonra da Kurtuluş Savaşımızda emperyalist güçlere karşı olan üstün başarılarını, kurduğu cumhuriyet ile gerçekleştirdiği çağdaş demokratik düzenimizi akıcı bir dille kaleme almış.
Mustafa Kemal isimli kitap Kırmızı Kedi yayınlarınca okurlarıyla buluşuyor.