Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
‘Baba, burası nasıl park?’
15 Ağustos 2016 Pazartesi, 07:25
“Demirkapı Mahallesi’nde bulunan Esentepe Parkı’nın yaklaşık 25-30 senelik bir geçmişi var. 
Çocukluğumuz hep bu güzel parkta geçti. Geçenlerde çocuklarımı bu parka götürdüğümde karşılaştığım manzara ile resmen hayal kırıklığına uğradım desem lütfen inanın.. 
Her şey çocukluğumdaki gibi kalmış. Hiçbir değişiklik yapılmamış, bakım deseniz; bakım da yok.. 
Çocuklarım ‘baba burası ne biçim park’ dediler ve parka girmek bile istemediler.


Gönderdiğim fotoğrafta kırık dökük salıncaklar, paslı demirler, berbat bir zemin vs.  

Bursa Büyükşehir Belediyesi gibi tarihini yüzüstü bırakmayan, kendi kaderine terk etmeyen, gerekli olan bakımları, onarımları, düzenlemeleri yapıp gelecek nesillere aktaran örnek bir belediye nasıl olur da çocuklarımıza ait bu güzel semt parkını unutup kendi kaderine bırakır ve yenilemez?. 
Bunu anlamak çok güç. Uyarı ve yakınmamızın acilen ele alınmasını diliyoruz.
Saygılarımla..”  Hüseyin ÇALIŞKAN

BOİ ve şoförler


“1/7/2016 ve 25/7/2016 tarihli köşelerinizde yer verdiğiniz  ‘BOİ, Müdürlüğü bu ‘iddia’ya lütfen dikkat’ başlıklı okur yazıları ilgili birimlerce incelenmiştir.
Büyükşehir Bld. olarak hem yasal prosedür, hem de eğitime verdiğimiz önem gereği, otobüs sürücülerimizi sık aralıklarla eğitimlere tabi tutmaktayız. 
Sürücülerimiz yolculuk kuralları, halkla ilişkilerin temel kavramı ve nitelikleri, öfke kontrolü, stres yönetimi, trafikte karşılaşacakları olumsuzluklar   ve kazaların önlenmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar, uyulması gereken kurallar ve  ilgili mevzuatlar için bilgilendirilmektedir. 
Yolcunun 26.6.2016 tarihinde BURULAŞ’a ilettiği şikayeti incelenmiş ve sürücüye gerekli uyarılar yapılmış, yaptırımlar uygulanmış ve 30.6.2016 tarihinde şikayeti cevaplandırılmıştır. 
Bununla birlikte eğitim kapsamında da değerlendirilmesi amacıyla konu ilgili birimlere iletilmiştir.  
Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz. Büyükşehir Bld. Basın  Halkla İlşk. Şube Md.

TEŞEKKÜR PANOSU


Sedef Hanım’a
“Kükürtlü Pembe Çarşı civarında bulunan Sadef Kuaför Salonu’na geçen hafta içinde tesadüfen  gittim. 
Salon sahibi Sedef Özkavas Hanım’ın gösterdiği çok yakın ilgi ve mesleğinde sergilediği titizlik ve yarattığı başarıların yanı sıra konukseverliği karşısında da çok mutlu oldum. 
Kendisine başarılar diliyor ve güzel sanatların ayrı bir dalı olan kuaförlük mesleğindeki başarıları nedeniyle kendisini yürekten kutluyorum.” Neşe T.

Dengesiz ve çok düzensiz


“Kükürtlü Caddemiz’deki kaldırımların baştan sonra gözden geçirilmesi ve gerekli olan onarım ve düzenlemelerin bir an önce yapılması gerekiyor.
Söz konusu olan bu ana caddemizin her iki tarafı ve caddeye açılan hemen hemen tüm sokaklardaki kaldırımlardaki çoğu kesimlerde zemin düzensiz, dengesiz, adeta dalgalı bir deniz gibi, ayrıca yer yer kırılmalar, çökmeler de mevcut.
Bursamızın önemli bir ana caddesi olan Kükürtlü Caddesi’ne beklenen ilgi ne zaman gösterilecek?.
Sayın yöneticilerimizin dikkatine arz ederiz.”   Arzu ATAKAN ve komşuları