Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Baharda kuş cıvıltıları içinde piyano melodileri
20 Mart 2016 Pazar, 08:51
Mutlu pazarlar sevgili okurlarım..
Her yıl bahar ayları yüzünü göstermeye başladığı günlerde Bursa’da müziğe ve piyanoya gönül verenlerde farklı bir heyecan da başlıyor.
Bu sene yedincisi gerçekleştirilecek olan Bursa Piyano Günleri’nde geleceğin ünlü piyanistlerini de tanımış olacağız. 
15/16/17 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Bursa 7. Ulusal Piyano Günleri için başvuru süreci 23 Mart’ta son bulacak.
Bu yıl da başvurular ‘www.dmdbursa.com’ adresinden online olarak yapılıyor.. Dünya Müziği Derneği’nin internet sayfasındaki ‘Başvurular Bölümü’ içerisinde yer alan online başvuru formu doldurularak, ekinde bulunan “Katılım Kuralları” ile birlikte 2 sayfa çıktı alınarak ‘Katılımcı Velisi’nin imzası ile birlikte 25 / 26 Mart 2016 tarihlerinde (cuma-cumartesi) saat 9 - 16 arasında Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde bulunan 13 no’lu odaya adayların öğretmenleri tarafından teslim edilebilecek. 
Katılımcıların kişi başına 20.- TL bağışın yatırıldığı banka dekontunu da yanlarında getirmeleri ve bankaya bağışı yatırırken dekontta mutlaka piyano çalacak kişinin adının yazılması isteniyor.. 
Siyah beyaz tuşlar üzerinde bemollerden diyezlere, diyezlerden bemollere minicik parmaklarıyla adeta kelebekler gibi uçuşacak minik piyanistlerimize şimdiden başarılar.. 

Pazar neşesi     

PAPAĞAN:
- “Temel bir gün papağanıyla maça gitmiş. Tribünlerde oturup maçın başlamasını beklerken bir şişko sahaya çıkmış. Temel ‘şişko çıktı sahaya, şişko çıktı sahaya’diye tezahtürat yapmaya başlamış...
Papağan bunu ezberlemiş. Maç başlamış. Top bir an kale direğini sıyırmış, auta çıkmış. 
Temel yine ‘sıyırdı geçti’ diye bağırmış.. Papağan bunu da ezberlemiş. Maç bitmiş eve dönmüşler.
Temel’in karısı çok kilolu ve şişmanmış. Papağan ‘şişko çıktı’ diye konuşmaya başlamış.. Kadın terliği fırlatmış papağana. 
Papağan ‘sıyırdı geçti, sıyırdı geçti’ diye konuşmaya başlayınca kadın düşmüş bayılmış. Temel de üzülmüş ve açmış camı, papağanı fırlatmış havaya. Papağan kaçıp giderken karşı evin çatısına çarpmaktan son anda kurtulmuş ve ‘sıyırdım geçtim sıyırdım geçtim’ demekten kendini alamamış.. (Teşekkürler Nurhan ALUÇ) 

Güzel sözler

-“Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çaIışmak ise başarıdır.”- Henry FORD

- “Tek elle, alkış tutulmaz...” - Çin Atasözü

-“İnsan, kendisiyle barışık ve birlik oldu mu başkalarıyla da hemen olur demektir.” - Van GOETHE

-“Birlikte kardeş gibi yaşamayı öğrenmeliyiz, yoksa birlikte aptal gibi ölürüz..” - Martin Luther KİNG

-“Yaşamak sanat, birlikte yaşamak ise büyük bir sanattır.”

-“Ağaç düştüğünde de yakınına yaslanır..”
(Teşekkürler Atakan İLKAY)

Yeni çıkan kitap

KUŞ KANADINDA GÖKKUŞAĞI:
- Başarılı yazar Serap Karaman’ın öykülerini bir araya getirdiği ‘Kuş Kanadında Gökkuşağı’ isimli yeni eseri Potkal Kitap tarafından okurlara sunuluyor.
Kitapta, bir rastlantı sonucu yolları kesişen ve daha sonra birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan insanlar ve onların düşünce ve yazgıları akıcı bir dille kaleme alınmış.