Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Başkan Altepe’ye güzel bir öneri!.
27 Kasım 2014 Perşembe, 07:18
“Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe’ye gazetenizdeki köşenizde yayınlamanız dileğiyle bir önerim var. 
Size ve ilgileneceklere şimdiden teşekkürler.
Bilindiği gibi, şehirlerin tanınmasına katkı yapan bazı unsurlar vardır. Örneğin; Barcelona’da Park Guel gibi.. 
Barcelona’ya tepeden bakan bir yerde dünyanın en uzun oturma bankının olduğu söylenen bir parktır burası.
Rengarenk mozaiklerden yapılmış 152 metre uzunluğundadır Gaudi Bankı.Bursa’da da buna benzer bir yer var. Şehrimize tepeden kuşbakışı bakan Tophane bölgemiz..
Eminim buraya Barcelona’dakinden daha uzun bir oturma bankı yapılabilir. Hem de Bursa’ya özgü İznik çinileriyle süslenmiş bir oturma bankı olursa kentin tarihine de yakışır... 
Gelen yerli veya yabancı turistlerin üzerinde oturup Bursa’yı seyredebilecekleri upuzun, İznik çinileriyle bezenmiş görkemli bir bank prestij projeler üretmek isteyen belediyemize benden küçük bir öneri. 
Barcelona’daki bankın fotoğraflarını da mail’ime ilave ediyorum.
İyi günler, saygılar.” - Önder DAĞLI

Sn.Rektör Prof. Kamil Dilek’e

“Kızılay Kan Merkezi’nin madalyalı, gönüllü kan bağışçısıyım. 
Geçenlerde bir yakınıma kan lazım olmuştu. Gönüllü olarak Uludağ Üniversitesi Kan Merkezi’ne kan vermeye gittim. 
Kızılay Kan Merkezi’nde alışık olduğumuz hijyen ve düzenli ortamı maalesef burada göremedim. Kayıt bölümündeki düzensizlik ve açıklama yapılmaması bir kaos oluşturmuş, bağışçılar kapıya yığılmış, kaos içerde devam ediyor.
Özellikle bir kan merkezinde hijyen ve düzene çok önem verilmesi gerekir. 
Rektör Hocam, affedersiniz ama kan merkeziniz hijyen açısından olumsuzluklar içinde. Numune alma koltuğu yıpranmış ve çok kirli. Zemindeki döşeme kan alma merkezi için hiç uygun değil. Ortam sıcaklığı da berbat. 
Görevliler eldivensiz çalışıyor, eldivensiz kan alıyor. 
Kan alma koltuklarında kağıt havlular olması gerekli. Saçkıran, mantar, bulaşıcı hastalık tehlikelerine çanak tutan bir kan merkezini üniversitemize yakıştıramadım. 
Bu konuda uzmanlaşmış Kızılay’ı örnek almanızı dilerken, en kısa zamanda kan merkezinizin gerekli kriterlere ulaşmasını ve uygulamasını bekleriz.
Saygılarımla...İhsan ORAK

Ah şu yeşil otobüsler...

“Kent içi ulaşımda çalışan yeşil halk otobüslerini kullanan ve yolcularına karşı saygı göstermeyen ‘bazı’ şoförleri kınıyor ve insaflı olmaya davet ediyorum.
Heykelönü’nden saat 17 sularında bindiğim 9/D hatlı otobüsten Ataevler son durağında inecektim. Kapıya doğru yürürken şoför otobüsü aniden hareket ettirdi, yere kapaklandım.. Diğer yolcuların  yardımı ile kalkabildim.
Kapıdan zorlukla inerken bir ayağımı yere bastım diğer ayağımı basamaktan alacaktım ki, yine aynı hareketi yaptı ve bu sefer de yola feci şekilde düştüm. Şoför hiç aldırmadan gitmeye çalışırken durakta bulunan insanların bağrışmalarıyla durdu. Yoksa otobüsün altında ezilecektim.
Yeşil halk otobüsünün yolcularına saygı gösteren şoförleri de var elbet. Onları tenzih ederim. Ama bu şoförü de insafa ve saygıya davet ediyorum. Ben yaşlı bir hanımım. Onun eşine veya ablasına da aynı davranışta bulunan başka bir şoför olsa acaba tepkisi nasıl olur?. Çünkü ‘bugün bana, yarın sana’ diye bir laf vardır. Bu unutulmamalı..
Ayrıca Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden tüm Ataevler sakinleri adına önemli bir isteğim var.
Lütfen Heykel-Ataevler arasında BOİ’nin sarı otobüslerini çalıştırsınlar. Halk otobüsleri bu hatta çalıştırıldığı sürece bunun gibi yolcusuna saygısızca davranan halk otobüsü şoförlerine yine rastlayabilir, başımız da derde girebilir!.
Çünkü sarı otobüsler köylere bile çalıştırılıyor ama Heykel-Ataevler arasında çalışan tek bir sarı BOİ otobüsümüz yok.
Yaşadığım olayın ve talebimin sayın yetkili makamlarca dikkate alınacağını umuyorum.
Saygılarımla..”
Adının açıklanmasını 
istemeyen bir okur  

TEŞEKKÜR PANOSU

Trafik ışıkları konuluyor

“17 Kasım 2014 köşenizde yayınladığınız yazımda Nilüfer, Gazi Caddesi çıkışında, Fethiye’ye giden yoldaki kavşakta yapılan genişletme çalışması sonrası dört yol ağzının adeta bir hava alanına dönüşüp aşırı tehlike içinde kaldığını belirtmiş ve kısa zamanda bu kavşağa trafik ışıkları konulmasını istemiştim.
Bu ricamı dikkate alan ilgililer kavşağa trafik ışıkları konulması için harekete geçti, direkler dikildi. Kısa zamanda da işlerlik kazanacağına inanıyorum.
Gazetenize, size ve uyarımı dikkate alan sayın ilgililere tüm bölge sakinlerimiz adına açık teşekkürlerimi sunuyorum..”
F.Gülseren BALKAN