Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Başkan Altepe’ye kutlama ve sorular (2)
08 Ekim 2015 Perşembe, 08:23
“Vatandaş nezdinde maalesef başarılı olunamamıştır! Çünkü bizlerin sorunları zamanında değerlendirilmiyor, telefonla ilgili birime sorduğumuzda ‘Ancak bu kadar yetişebiliyoruz. Dairemize çok sayıda müdürlük bağladılar hangi birine yetişelim ya da ilgili birimi kapattılar ilçeye başvurun!’ diye yanıtlar alıyoruz! 
Örneğin mahalleye dönüşen köylerde daha etkin ve hızlı yol yapabilme adına var olması gereken Yol Bakım Yapım ve Onarım Daire Bşk. Engellilerin sorunlarına çözüm bulabilme adına olması gerek Engelliler Şube Müdürlüğü yeşili ile ünlü Bursamızda ve kaçak yapılaşmanın bol olduğu kentimizde yine olmazsa olmaz müdürlüklerin başında olması gereken Yapı Kontrol Müdürlükleri neden kapatıldı? 
Bunun gibi kritik diğer Daire Başkanlıkları ve müdürlükleri? Buradan Belediye Başkanımız ve  bürokratlara sesleniyorum: 
Lütfen alınan bu kararı kısmen de olsa gözden geçirin! En azından olması gereken bazı daire Başkanlıklarını ve müdürlükleri tekrar açın, ayırın! Büyüyen il sınırları itibariyle başarılı işler yapan Büyükşehrimiz bu sayede daha etkin ve verimli hizmetler yapıp vatandaşlara daha hızlı ve sorunsuz bir hizmet sunabilecektir..
Saygıyla.”- Ceren YAVUZARSLANSet yapıldı çukur unutuldu

“Yeniceabat Mah.’nde Büyükşehir Fidanlığı önüne iki ayrı asfalt hız yükseltisi yapıldı.
Fakat yükseltilere 6-7 metre mesafedeki, caddeyi karşıdan karşıya ikiye bölen bir çukur kapatılmadı, bırakıldı. 
Yükseltileri yapanlar çevreyi hiç kontrol etmiyor sanırım. Etseler bu çukuru da kapatırlardı.
Çukur Fidanlık’a yolun karşısından elektrik hattı alınması için açılmış, sonra asfaltlanmıştı. Fakat zamanla burası çöktü. Araçlar buradan geçerken aşırı sarsılıyor, hasar görüyor. Lütfen bu sorun çözülsün.” İsmail LALE

Emek Pazarı Hindistan’a dönüyor 

“Osmangazi’ye bağlı Emek’teki pazaryeri akşamüzerleri adeta Hindistan’ın yoksul kesimlerine dönüyor.
Kapalı yerde giyim eşyaları, açıkta zebze-meyve satılıyor. Pazarcılar akşamları artan veya bozuk, çürük sebze meyveleri ortada bırakıyor.
Bu ürünleri genellikle Suriye’den göç etmiş yoksul insanlar akşamları adeta kapışıyor.
Öylesine garip ve acı görüntüler var ki, insanın içi parçalanıyor. Bu soruna artık radikal çözümler getirilmelidir.” 
Adının açıklanmasını istemeyen bir bölge sakini

Alo, burası Büyükşehir

GEMSAZ:- “11/9/2015’teki ‘Büyükşehir her yerde ama Gemsaz’da yok” başlıklı okur yakınmasına yanıt:
Bursa Türkiye’nin 4. büyük metropol ilidir. Tüm metropollerde olduğu gibi ulaşım hizmetlerinin yoğun olduğu ilimizde her mevkiden tek vasıtayla şehir merkezine ulaşım mümkün değildir. 
Gemsaz’dan Bütünleşik Bilet Siteminde hizmet veren 132 hat no’lu toplu taşıma otobüsleri aktarma noktalarına gelindiğinde 101 hat no’lu Gemlik-Merinos otobüsleriyle Bursa’ya ulaşım sağlanmaktadır. 
Ayrıca,16 - 11 KK no’lu Gemlik Serbest Bölge Yolu, KGM 14. Bölge Md. bakım onarım ağındadır. Bu nedenle, Gemlik Serbest Bölge’nin Bursa - Yalova karayoluna bağlantısını sağlayan yolda kamyon ve tır’ların parklanmasını engelleme (yatay ve düşey trafik işaretlemelerinin yapılması) talebinin KGM 14. Bölge Md.’nce değerlendirilmesi gerekmektedir.”.  
Büyükşehir Bld. Basın 
Halkla İlşk. Şb. Md.