Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bayramı kana bulayacaktı!..
03 Kasım 2015 Salı, 07:06
  “29 Ekim Cuma günü saat 17.30 sıralarıydı.
    Tofaş önündeki kırmızı ışıklarda durmuş pek çok araç gibi ben de bekliyordum. O sırada yanımızdaki boş şeritten 16 M 1820 plakalı bir ticari minibüs öyle bir hızla geçti ki aman Allah!.
    Kırmızı ışıkta bekleyen diğer araç sürücüleriyle birlikte neye uğradığımızı şaşırdık. Minibüsün içi yolcu doluydu. Yeşil ışık yandıktan sonra ben de hemen hareket ettim ve ileride minibüsü durdurup şoföre kırmızı ışıkta geçtiğini, minibüsteki yolcuların can güvenliğini de, bizim gibi kırmızı ışıkta bekleyen araçları da tehlikeye soktuğunu söyledim.
    Ama şoför ne dese beğenirsiniz. ‘Ağabey, ben dakika ile çalışıyorum, çalışanım.
Mecburen hızlı gitmek ve kırmızı ışıkta geçmek zorundayım!.’
    Bu sözler yolun sonu bence!.. Ve eğitimsizliğin de son hali.
    Ne acıdır ki; Cumhuriyet Bayramı’nı neredeyse kana bulayacak olan bu zihniyet, her gün aynı hatta bir katil gibi dolaşıyor.
    Allah aşkına; biz bu durumu kime şikayet edeceğiz? Devletin hangi kurumunun gücü yetecek, merak ediyoruz?.” - 
Volkan TUNA

Oradaki çöplük nasıl görülmedi? 

  “19 Ağustos köşenizde yayınladığınız yakınmamız üzerine aynı gün gelen belediye ekipleri Çekirge, Çamlıtarla Parkı’nın ormana dönüşen otlarını kesip temizlediler. Ancak 200 metre kadar aşağıda bulunan Sağlık Ocağı’nın hemen yanında bunun bir benzeri olan çöplük daha var. Bu mezbeleliği nasıl görmezden geldiler anlayamıyorum. Temizlenmesini rica ederiz.  Dikkatlere sunarım.” Hasan Gürsel ÖNCE

Yama yama yama güm pata güm pata

   “Çevre yolu Demirtaş kavşağından Demirtaş’a giriş yönünde bir süre önce bir kazı yaptılar.. İş bitti ve sonra da o kazıyı kapattılar..
   Ancak kısa süre sonra o kazı ve yamanın yapıldığı yer tamamen çöktü gitti.
Ekipler tekrar geldiler, gerekli çalışmayı yaptılar ve kapattılar.
Ama gelin görün, ikinci defa yapılan çalışmanın olduğu yer tekrar çöktü gitti..
Yoldaki ikinci defa oluşan bu olumsuzluk trafik açısından çok tehlikeli bir durum ortaya çıkardı.
Buradan gelip geçen bazı şakacı araç sürücü dostlarımız ‘yama yama yama, güm pata güm pata’ türküsünü söylüyorlar!..
    İlgililer burada sağlıklı bir çalışmayı ne zaman yapacaklar?..” Selahattin DÖNMEZ

Egzoz değil vapur bacası

 “Geçen (salı veya çarşamba günü olabilir) sabah saat 09.00-09.30 sularında Altıparmak Caddesi’nden Cumhuriyet Alanı’nı doğru çıkarken önümde seyreden 16.M.00201 plakalı yeşil halk otobüsünün egzozundan çıkan ve adeta vapur bacasından çıkan dumanlarından farksız, simsiyah gazlardan dolayı rahatsızlandım.
Aracımın camları ne derece kapalı da olsa yine de içeri sızan gazlardan olumsuz yönde etkilendim. Çünkü nefes darlığı çeken bir kişiyim..
    Bildiğim kadarıyla egzoz gazı testleri her araç için uygulanıyor. Limitin üzerinde çevreye egzoz gazı salan araçlar için cezai-i müeyyide uygulanıyor..
    Bu gerçekler ışığında acaba yeşil halk otobüslerinin bazıları bunun gibi egzoz gazı testinden muaf mı tutuluyor?. Daha ne kadar zehir soluyacağız?.
Önlem alınması ricalarımla..” Ümit ERTAN