Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bereketli ızgaralar !
16 Eylül 2019 Pazartesi, 08:26

"Bursamız tarlalarında, bahçelerinde ekilip biçilen topraklar çok bereketli..
Bu durum, yağmur suyu giderleri için de aynı şekilde geçerli..


İşte bunun örnekleri; Nilüfer ilçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Zaman Sokak'ta..
Oysa, buradaki örnekler yüzünden önümüzdeki yağışlı mevsim içinde her tarafı sel suları basabilir, tehlikeler yaşanabilir..
Özetle nedeni; Alpiş ve Ünler Apartmanı önündeki yağmur suyu gideri için bulunan ızgaralar ağzına kadar tamamıyla dolu..


Hatta bu ızgaraları dolduran ve biriken topraklarda kendiliğinden yetişen yemyeşil otlar ve çimenler bile var..
Sonbaharda şiddetli yağmur yağdığı günlerde fotoğraflarını çekip gazetenizdeki köşenize gönderdiğimiz ızgaralar kesinlikle iş görmez.
Aynı bölgede ve aynı şekilde Barış Mahallesi Muhtarlığı yolu ve çevresinde de aynı sorunlar var..


BUSKİ'nin konuyla ilgili sayın yöneticilerinin dikkatine sunarız..
Saygılarımızla.."
Çevre sakini bir okur

EĞİLEN DİREK DÜZELTİLDİ

"7 Eylül 2019 tarihli gazetenizdeki köşenizde yayınladığınız okurunuz Sn. Rengin Sercen imzalı fotoğflı bir uyarı yazısında Çelikpalas Oteli köşesinden Hamzabey'e çıkan cadde kenarındaki bir elektrik aydınlatma direğinin devrilmek üzere olduğu belirtilerek önlem alınması istenmişti.
Bunun üzerine Uedaş'ın ilgili ekipleri gerekli çalışmayı hemen yaparak direkteki olumsuzluğu ve olası tehlikeyi de önlediler.
(Yapılan yeni çalışmanın fotoğrafı ektedir)
Duyarlı okurunuza ve bunu ilettiğiniz için size de teşekkür ederiz."
UEDAŞ Elektrik

FIRAT SOKAK MANZARASI
"Nilufer ilçemizdeki Konak Mahallesi'nde bulunan Fırat Sokak'ta bir süre öncesinde oluşan bir manzarayı gazetenizdeki köşenizden sayın yetikilerle paylaşmak isterim.
Bu manzara dikkatle incelenecek olursa, Fırat Sokak'ta yol kenarında yapılan birtakım çalışmalar sırasında taşlar çıkarılıp bir kenara konulmuş ve öylece bırakılmış vaziyette bekliyor.
Oysa taşlar yoldaki onarım için de gerekli.. Ama bu onarım işi ne zaman yapılacak ve moloz şeklinde sokağa bırakılan taşlar ne zaman buradan kaldırılmış olacak?
Doğrusu merak ediyoruz.."
Sokak sakinleri adına Kamil T.MİNİ MİNİ VE SEVİMLİ

"Ataevler Mahallesi (Nilüfer ilçesi) Dört Mevsim/Yılmaz Akkılıç Parkı'na belediyemiz ve park bahçeler müdürlüğü yetkililerinin gösterdikleri yakın ilgiye minnettarız.
Parktaki oyun alanı civarına şimdilerde konulan alçacık, rengarenk ve birbirinden sevimli, mini mini oturma grupları çocuklarımızın vazgeçemedikleri yer oluyor.
Büyük bir gemi şeklindeki oyun aletlerinin de olduğu alan için anneler adına çok teşekkürler..
Sezin KÜÇÜK
ve komşuları