Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bir fırça, bir kutu boya ve bir tuğra
08 Temmuz 2019 Pazartesi, 08:39

"Muradiye bölgesinin tarihi yeri ayrıdır ve her gün yerli-yabancı turistler buradaki türbeleri ve camimizi ziyaret ediyor.
Bir süre önce Büyükşehir Bld.'nce buradaki park alanında düzenleme yapıldı ve çok güzel oldu.
Ayrıca yine Büyükşehir Bld.'nce park ortasına konan büyük bir 'Büyükşehir Belediyesi Sultan 2.Murad Parkı' tabelasında ilk günler tabela altında sarı metalden yapılı bir tuğra işareti vardı. Tuğra, bölgenin tarihi değerini de sergiliyordu.

Ancak; metal tuğra kısa zaman sonra yerinden koptu kayboldu. Sanırız bunu meçhul bir kişi kopardı.
O günden sonra tabela gönderdiğimiz bu fotoğraftaki gibi bomboş kaldı. Konuyu bir-iki kez semt sakinlerimiz köşenizden dile getirmişti. Fakat değişen bir şey olmadı.
Bu tabelaya eğer yine sarı metalden bir tuğra işareti konması sakıncalı ise bir fırça, bir kutu boya ile tabelanın alt kesimindeki boşluğa bir tuğra işareti uygulanabilir ve çirkinlik yaratan boşluk ortadan kalkar.
Önerimizi sayın yetkililerin duyarlılığına sunarız
Saygılar."

Bir kısım çevre sakinleri

CUMARTESİ BURADA BULUŞMAK ÜZERE!..

Değerli okurlarım;
Bundan böyle sadece cumartesi ve pazartesi günleri bu köşemiz açık olacak.
Sizlerin öneri, yakınma teşekkür mesajları ve ilgili kurumların gönderdikleri yanıtları bu köşede bulacaksınız.
Özetle; köşemiz ilgili kurumlarla sizler arasında köprü görevi yapmaya devam edecek.

SULAR KESİLECEK

Büyükşehir Bld. BUSKİ Genel Müd. Kanalizasyon Daire Baş.' çalışmaları kapsamında Osmangazi, Hamitler Mah. Gür Cad. Hacıbektaş Cad. ve civarında 1.Ağustos.2019'a kadar 8-18 saatleri arasında zaman zaman sular kesilecek.
Önlem alınması için okurlarımı uyarıyorum.

ALO, BURASI YILDIRIM

MUSLUK TAKILMAYACAK:- "Piremir Mh. 9.Okul Sokak'taki çeşmenin musluğu konusundaki çıkan 'Sular boşa akıyor' isimli okur yazısı üzerine yapılan incelemede çeşmeden hayrat su aktığından musluk bağlanması uygun görülmemiştir."
***

ASFALT BUSKİ'den:- "13.6.2019'da yayınlanan talep üzerine Yıldırım, Değirmenönü Mah. Şehitler Cad.'nde BUSKİ'ce yağmur suyu kanal hattı yapıldığı tespit edilmiş, ve asfaltlama çalışması iş bitiminde BUSKİ'ce yapılacaktır."
***
FARE SÜRÜLERİ:- "25.6.2019'da yayınlanan okur uyarısı üzerine belediyemiz Veteriner İşleri Md. Selçukbey Mh. Birbilen Sok. ve çevresindeki rögar, mazgal ve üreyebilecek toplam 8 noktada kemirgenlere karşı ilaçlama yapmıştır."
***
ORMAN TEMİZLENDİ:- "25.6.2019 yer alan 'Cumalıkızık yolu üzerindeki orman alanı ve içler acısı manzara' konulu şikayet üzerine bu alanda oluşan inşaat atıkları ve çöpler (gönderdiğimiz fotoğrafta da görüldüğü gibi) belediyemiz Temizlik İşleri Md. ekiplerince temizlenmiştir.
Bilgilerinize sunarız."

Yıldırım Bld. Koordinasyon İşleri Müd.

ALO, BURASI BÜYÜKŞEHİR

TEMİZLENDİ:- "28.6.2019 köşenizdeki 'Dereye biraz dikkat' başlıklı konu incelenmiştir.
Yazıda "Abdal deresinden geçen dereye kanalizasyon atıkları boşaltılıyor. Bu yüzden oluşan kötü kokudan çevre sakinleri çok rahatsız' deniliyor.
Söz konusu derenin temizliği BUSKİ Genel Müd. ekiplerince yapılıp sorun giderilmiştir.
Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz."

Büyükşehir Bld. Basın Yayın Halkla İlşk. Daire Başkanlığı