Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bir zamanlar maziye bak ne kadar şendik!
02 Kasım 2019 Cumartesi, 09:09

"Bursa Hakimiyet Gazetesi 'Vatandaş Hattı' köşesinde yayınlanması ricalarımızla: Çevre sakinleri olarak gönderdiğimiz bu fotoğraflar her şeyiyle gurur duyduğumuz Nilüfer ilçemizde sanki birer nazar boncuğu oldu denilebilir.. Tabii ne zamandan beri de aynen bu şekilde duruyor.
Adresler:
1-) Nilüfer ilçesi, Konak Mahallesi, Seçkin Sokak rampa inişinde yolun düzlüğe ulaştığı kesimde hemen sağda..
2-) Nilüfer ilçesi Çamlıca Mahallesi, Öğretmenler Sokak ile Pelin Sokak'ın kesiştiği köşe..
Uzun uzun yazmaya hiç gerek yok..
Ama bir 'Zamanlar maziye bak ne kadar şendik' mi dememiz lazım?..
Saygılarımızla.." - Çevre sakinleri

40 dereden su getiriliyor

"Heykelönü, Maviköşe bölgesinde, arka kesimde kalan Ünlü Cadde'de görme engelli vatandaşlarımız için yapılmış özel yol o bölgemizdeki bazı esnaf ve kuruluşlar tarafından her gün fotoğrafta görüldüğü gibi tamamen işgal edilmekte..
Konunun önemine binaen belediyemizi defalarca telefonlarla arayıp durumu izah ettim. Tedbir alınmasını rica ettim.
Osmangazi Belediyesi Büyükşehir Belediyesi'ne, Büyükşehir Belediyesi de Osmangazi Belediyesi'ne durumu anlatın, bizim bölge değil deyip' hiç ilgilenmediler.. Adeta kırk dereden su getiriyorlar..
Bu meselenin önüne geçilebilmesi için hangi belediye artık devreye girecekse bir an önce girsin..
Yoksa onca emek verilmiş, onca para harcanmış o özel görme engelli vatanaşlara ait özel yolun ne yazıkki hiçbir özelliği de kalmayacak..
Tedbir alınması ricamla birlikte saygılarımı sunarım.." İsmini vermek istemeyen vatandaş

TEŞEKKÜR PANOSU:

Osmangazi'den acil önlemler

"30 Eylül tarihli nüshanızda Osmangazi ilçesi, Çekirge semti, Çamlıtarla bölgesine Başak Sokak'tan çıkan merdivenlerin tehlikeli demir korkuluklarının son halini çekip gönderdiğimiz fotoğraflarımızı köşenizde yayınlamıştınız. Sağ olunuz var olunuz.
Yayınınız üzerine hemen harekete geçildi. Çok sevindik. Bu kadar tez zamanda ele alınabileceğini doğrusu hiç tahmin etmemiştik..
Çünkü, demir korkuluklar insanları değil, kendilerine bile güven verebilecek bir halde değildi.. Çürümüştü ve yerlerinden çıkmıştı..
Bu yayın üzerine Osmangazi Belediyemiz derhal gerekli müdahalede bulundu. Ve demir korkuluklarda derhal gerekli olan iyileştirmeleri ve onarımları yaptı. Şimdi tehlikeli durum ortadan tamamen kalktı..
Osmangazi Belediyemiz'e teşekürlerimizi mahalle halkı olarak sunarız.
Saygılarımızla.." - TURGUT ALP