Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BOİ durağı ha yıkıldı ha yıkılacak halde!..
02 Mart 2016 Çarşamba, 07:57
“Osmangazi ilçesi, Demirkapı Mahallemiz’e çalıştırılan 4/İ otobüslerinin  Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi’ne ait son durağı çok tehlikeli bir durumda. Ha yıkıldı,ha yıkılacak bir hale gelen durağımızın bütün camları da kırılmış. 
Durak içi ve çevresi tamamen kırılmış cam parçalarıyla dolu.
Burada otobüslerini bekleyen semt sakinlerimiz, çevredeki okulda öğrenim gören küçük çocuklar ve öğretmenler için büyük tehlike yaşanıyor.
Semt sakinleri olarak durağın nasıl bu hale geldiğini de anlayamadık. Son durum için durağın yıkılmasına az kalmış denilebilir.. Fotoğrafını çekip gazetenizdeki köşenize gönderiyor ve sayın yetkililerden durağımızın ele alınıp acilen onarılmasını önemle rica ediyoruz. 
Çünkü önümüzde yağışlı havalar var. Burada otobüs bekleyecek mahalle halkımız, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz güç durumda kalmasınlar.  Saygılarımızla.” - Bölge sakinleri

UEDAŞ lütfen ilgi göster

“Daha önceden de bu konudaki yakınmam köşenizde yer almıştı. Ama yetkililer hiçbir şey yapmadı, duyarsız kaldı. Bu nedenle sorunumuzu bir daha UEDAŞ sayın yetkililerinin dikkatine sunmak istiyorum:
     
Nilüfer, 19 Mayıs Mah. Lavanta Sokak (100.Yıl Camisi’nin yanından Tofaş Lisesi’ne giden yol (yani Lavanta Sok.) akşam saatlerinde anormal şekilde karanlık. Okullarından çıkan yüzlerce öğrenci oradan geçerken korkuyor. Çünkü yolda karanlıktan istifade eden bazı kişiler uygunsuz davranış sergiliyorlar.

Lütfen bu yol aydınlatılsın ve ayrıca belediyemiz de kaldırımlarımızı yapsın. Saygılar..” Mahalle sakini Dt. Nihat ADAM 

Terminal yönetimine

“Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali her gün biraz daha güzelleşiyor. Hafta başında Ankara’dan gece gelen akrabalarımızı karşılamaya gittim.
Terminal bahçesindeki ağaçların diplerine değişik sistemde aydınlatmalar konmuş. Çok güzel. Tebrikler.
Fakat dikkatten kaçan bir nokta; BOİ duraklarından birinde elektrik arızası var. 
Çünkü hepsinde hat no’larına ait ışıklı yazılar yanıyor ama bir tanesi hiç yanmıyor.
Bursa’daki yakınları ‘şu hat nolu duraktan kalkan otobüse bin gel’ denen yabancılar zorluk yaşayabilir.”
 Şerafettin YILMAZ

Bıktık usandık bu pata patalardan!.

“Kentimiz ana yollarında sadece gece değil, gündüzleri bile değiştirdikleri egzozla anormal sesler çıkarıp dolaşan motosikletler artmaya başladı.
Bir anda gök gürültüsü gibi patlayan egzozlar insanları tedirgin ediyor. Geceleri de bu seslerle yataktan fırladığımız oluyor.
Gece yarıları Çelikpalas Oteli’nden Kükürtlü yönüne doğru büyük sürat ve bu tür egzozlarıyla seyreden motosikletler trafik ekiplerince hiç mi görülmüyor?.
Bir dostum aynı durumun Nilüfer ilçesi, Nilüfer Hatun Cad.’nde de yaşandığını söyledi.
Trafik ekiplerini göreve davet ediyorum.”
Adının açıklamasını 
istemeyen bir okur