Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu kirli koltuklara lütfen siz oturun!..
17 Şubat 2015 Salı, 07:29
“Acemler’deki BursaRay istasyonuna konulan oturma gruplarının hali içler acısı bir durumda.
Gönderdiğim fotoğraflarda da görüldüğü üzere yolcu sirkülasyonunun çok fazla olduğu bir yerde bulunan oturma koltukları üzerlerinin pis, kirli ve çok tozlu olması hiç hoş değil. 

Sayın yetkililere sesleniyorum; çok net görülen ve oldukça kirli olan koltukları gelin bir inceleyin lütfen. Veya içinize sinecekse lütfen siz oturun. 
Çünkü bizler oturmaya çekiniyoruz. 
Diğer istasyonlardaki koltuklar daha güzel.. Demir olanlar hariç. Bir kaç istasyonda da tahtadan yapılmış ahşap koltuklar var. 
Tahtadan olması hem sağlıklı, hem de buz gibi soğuk havalarda bunlara oturunca insanlar üşümezler. 
Yetkililerin göstereceği ilgiye şimdiden teşekkürler.”
Adının açıklanmasını istemeyen bir okur

***

Kavaklı Cad.’nin adı  Müzeyyen Senar olsun


“Bursamız’ın yetiştirdiği eşsiz sanatçımız rahmetli Müzeyyen Senar’ın isminin ekteki imzaları olan biz Osmangazi ilçesi, Kavaklı Mahallesi ve Kavaklı Caddesi sakinleri olarak ‘Müzeyyen Senar Caddesi’ olarak değiştirilmesini istiyoruz.
Gereğinin yapılmasını rica ediyor saygılar sunuyoruz.”
Semt muhtarı Serap ÖZBAY ile 65 bölge sakini adına Olcay OLCAYTU

***

UEDAŞ’ın dikkatine


“Osmangazi ilçesi, Küçük Balıklı Mahallesi, Kuloğlu Sokak’taki tüm sokak aydınlatma lambaları yaşadığımız lodos felaketi sırasında arızalandı. 
Sokaklarımız tamamen karanlıkta. Bir an önce onarımının yapılmasının UEDAŞ’tan rica ediyoruz. Şimdiden teşekkürler ederiz.” 
Kuloğlu Sk.sakinleri

***

Marmarabirlik ve BESAŞ’a


“BESAŞ firmasının satış büfelerinden tüketiciye sunduğu tüm yiyecek maddelerini güvenle alıyor ve tüm aile bireylerimizle birlikte hiç çekincesiz kullanıyoruz.
BESAŞ son günlerde Marmarabirlik’in çeşitli ürünlerini de satmaya başladı. 
Çok yerinde bir uygulama.
Marmarabirlik te her zaman tercih ettiğimiz ürünlerini tüketiciye sunuyor.
Ancak önemli bir konuda her iki kuruluşun da dikkatini çekmek istiyorum.
Bilindiği gibi zeytinyağları güneşten ve dış etkenlerden korunmak için daima koyu renge sahip şişelerin içinde satışa sunulur.
Aksi durumda güneş ışığına hedef olan zeytinyağları beyaz şişeler içinde ise bazı özelliklerini maalesef yitirir.
Geçen hafta içinde BESAŞ satış büfesinde gördüm. Marmarabirlik etiketli sızma zeytinyağları beyaz; cam şişeler içindeydi ve güneşe maruz kalacak şekilde vitrinlenmişti.
Marmarabirlik sızma zeytinyağlarının besin değerini kaybetmemesi için koyu renkli yeşil-siyah veya kahverengi cam şişeler içinde satışa sunulması çok yerinde olur.
Bu gerçekten çok önemli.. 
Son zamanlarda bazı tıbbi ilaçlar bile koyu renkli ambalajlar içinde satılmaya başladı çünkü.
Uyarımın dikkate alınması umuruyla, saygılar sunarım.”
Şennur ÖZGEN

***

Çınar Caddesi 249.Sokak sakinlerine


“Bursa Hakimiyet Gazetesi’ndeki köşenizde 30 Aralık 2014 tarihinde “Bu yakınma da Osmangazi’ye” başlıklı bir okur şikayetine yer verilmiştir.
İlgili yazıda belirtilen Yunuseli Mahallesi, Çınar Caddesi, 249. Sokak’ta Fen İşleri Müdürlüğümüz yollarda temel malzeme çalışmaları yaptığı için bu bölgede çamur sorunu yaşanmamaktadır. 
Ancak bölgede yeterli yapılaşma olmadığı için asfalt çalışması yapılamamaktadır.
Bölgemizdeki yeni imar yolları ve 249. Sokak asfalt çalışması 2015 yılı yatırım programımızda yer almaktadır.
Konuya duyarlılığından dolayı okurunuza ve vatandaşımızın sorununu bize ilettiğiniz için size teşekkür eder, esenlikler dilerim.”
Mustafa DÜNDAR Osmangazi Bld. Bşk. 

***

35/E hattı ve 2-3 dakika


“Nilüfer ilçesi, Özlüce Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Genellikle Bursaray hafif raylı sistemle yolculuk yapıyorum. 
Ancak Bursaray istasyonuna ulaşmak için evime 600 metre mesafeden geçen 35/E hattında çalışan sarı otobüse binmek için epeyce yürümek zorunda kalıyorum. 
Çünkü 35/E hattında çalışan otobüsler Özlüce Mahallesi’ne girmiyor. Prof. Dr. Erdal İnönü Caddesi’nin bitiminden sonra Çiçek Caddesi’ne doğru devam ediyor. 
35/E hattında çalıştırılan otobüslerin Özcan Sokak’tan geçip devam ederek Çiçek Caddesi’ne girmesi sadece 2 veya 3 dakika zaman alır. 
Bu konunun ilgili birim yöneticilerine köşeniz kanalıyla iletilmesini talep ediyor ve gerekenin yapılmasını rica ediyorum.. Saygılarımla.”  
Samet CEYLAN

***

Çekirge’de asfalt ve kanal onarımı


“6/2/2015 tarihli Bursa Hakimiyet gazetesindeki köşenizde yer verdiğiniz ‘Çekirge’de sokaklar çamur deryası içinde’ başlıklı okur yakınması ilgili birimler tarafından incelenmiştir.
Okur talebinde bahsedilen adreslerdeki asfalt ve kanal sorunu, ilgili bakım onarım ekiplerimiz tarafından giderilmiştir.  
Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.”
Büyükşehir Bld. Basın ve Halkla İlşk. Şb. Md.