Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?
03 Temmuz 2018 Salı, 07:48

"Sayfanıza gönderdiğim fotoğraflarda garip durum açıkça görülüyor.
İlk foto; Büyük Kumla Plajı'nın olduğu yere gidiş yönünü gösteriyor.
İkinci fotoda da bu plajda denize girmenin tehlikeli olduğunu gösteren bir uyarı levhası var.
'Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?' dedirten bir durum yani.
Bu plajda nasıl bir tehlike var acaba, sayın yetkililer lütfen açıklasınlar da bilelim.
18 yıldan beri, yazı Büyük Kumla'da geçiriyorum. Maalesef bu sahil köyü (mahallesi) pislik ve moloz atıklarından kurtulamıyor. Plaj kısmı da çok bakımsız ve çöplerle dolu.
Küçük Kumla'ya gösterilen ilgi buraya neden gösterilmiyor?.
İskelenin ucu iki yıl önce dalgalar yüzünden göçtü. Onarılmadı. Sahilin kalan kısımları da gazinolar, moteller vs. tellerle çevrili olduğundan denize girecek yer bulamıyoruz.
Büyükşehir ve Gemlik Bld.'nin Büyük Kumla ile ilgilenmesini bekliyoruz.
Saygıyla."
Erol ÇETİNSOY

Yayası bol yolu bozuk

"Haziran başlarında Cumhuriyet Cad.'nde alışverişe çıkmıştım. Bu cadde yaya trafiği açısından her zaman kalabalık.
Caddede yürürken bir çalışma yapılıp gerektiği şekilde onarılmamış kaldırımdan geçerken önümde yürüyen yaşlı bir beyin ayağı burayı kapatmak için konulan malzemeye takılıp düşme tehlikesi geçirdi.
Bozuk yerin fotoğrafını çektim. Ancak, telefonum arıza yaptı. Hemen gönderemedim. Yeni gönderiyorum.
Burası, cadde üzerindeki bir halı mağazası yanında. Giriş berbat halde. İnşallah bu zaman içinde gerekli tamirat yapılıp tehlikenin önüne geçilmiştir.
Filiz A. YILMAZ

BUSKİ'nin dikkatine!

"Osmangazi, Demirtaş bölgesi, 305. Cadde No:25'te ikamet ediyoruz.
Binamız çift daire ve 3,5 katlıdır..
Yayınlamanız için binamızın ön cephesindeki yola ait bir foto gönderiyorum.
Görüldüğü gibi buranın pisliği hiç bitmiyor. Hemen arkasındaki garaj kapısı ise yağışlarda oluşan çamur ve burada birikip kalan kanalizasyon sularıyla göle dönüyor.
Her yağmurda garajımız sularla doluyor. Araçlarımızı garajımıza park edemiyoruz. Caddemize konulması gereken rögarlar burada hiç yok, yapılmadı. Bu yüzden sıkıntı içindeyiz.
BUSKİ'den gerekli rögarların acilen yapılmasını rica ediyor saygılar sunuyoruz.."
Bahri KARADENİZ

Masmavi denizde renkli kutlama

Karasularımızda hakimiyet ve istiklalimizin dünyaya ilan edildiği Kabotaj Kanunu'nun 92. yılı Mudanya'da coşkuyla kutlandı. İlçe; 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı yarışlarıyla renklendi.
Mudanya Bld. önündeki etkinlikte Kaymakam Faik Oktay Sözer, Bld. Bşk. Hayri Türkyılmaz ve protokol, Sahil Güvenlik botundan deniz şehitleri için denize çelenk bıraktı. Bursa Yelken Kulübü yelkencilerinin kortej geçişi ardından Halk Kategorisi, Lisanslı Erkekler ve kadınlar 3 kategoride 200 m. yüzme ve yağlı direk yarışması yaptı. Renkli görüntülere sahne olan yarışmalarda dereceye girenlere madalya ve küçük altın hediye edildi.

Üstgeçitler tamamlansın

"İstanbul Yolu'nda Büyükşehir Bld.'nce T/2 tramvay hattı üzerinde duraklar ve üst geçitler yapılıyor. Çoğu tamamlanmak üzere;
Geçitlere yakın noktalarda trafik işaretleriyle araç trafiğini keserek yayaların geçişi için yaya geçitleri oluşturuldu..
Otogar ve Özdilek AVM' den sonra yakın çevre yoluna geçişe kadar 5-6 adet olarak yaya geçişi var.
Kent Meydanı'na kadar da bunlardan 2-3 adet daha var galiba.
Yaya geçişlerini daha güvenli yapmak ve trafik akışını hızlandırıp can ve mal güvenliğinin korunması için Büyükşehir Bld.'ce kısmen tamamlanan üstgeçitlerin bir an önce aktif hale getirilmesi İstanbul Yolu'ndaki trafik sıkışıklığının giderilmesinde önemli katkı sağlar inancındayım. Saygılar."
Hamit IŞIK

Yıldız Kahve'ye lütfen biraz ilgi

"Bursa'nın yerlilerince Muradiye semtinde Yıldız Kahve olarak bilinen parkımızda daha önce Park Bahçeler görevlisi vardı. Buranın zaman zaman temizliği de yapılıyordu.
Fakat uzun süreden bu yana parkımız çok bakımsız bir durumda. Parkımıza yine bir görevlinin verilmesi uygun olur düşüncesindeyim..
Saygılarımla."
Faruk TAŞDEMİR

Alo,burası UEDAŞ

TUZAK KALKACAK:- "26 Haziran tarihli gazetenizdeki sayfanızda 'UEDAŞ ve bir tuzak' başlığıyla yayınlanan okur şikayeti ilgili birimimiz tarafından incelenmiştir. Bahsi geçen demir direk kalıntıları çalışma programımıza alınmış olup, önümüzdeki hafta yatırım çalışmasını yürüten yüklenici firma tarafından düzeltilecektir.
Duyarlı okurlarınıza ve size teşekkür eder, mutlu günler dileriz.
Saygılarımızla."
UEDAŞ Kurumsal İletişim Müd.