Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu pazaryeri sahipsiz mi?
18 Temmuz 2016 Pazartesi, 07:34
Osmangazi, Akpınar Mahallesi'nde bulunan Akpınar Kapalı Pazaryeri uzun süren inşaat sonrası 2012 yılında açılmıştı. 
Gönderdiğim fotoğraflarda görüleceği üzere şimdilerde pazaryeri adeta dökülüyor. Yerlere uygun zemin döşemesi yapılmadığından ağır tonajlı araçların pazaryerine giriş çıkışları zemini tamamen bozdu. Taşlar kırık dökük. Duvarlara yapılan kaplamalar da yer yer dökülüyor. Kapı panellerinin üzerleri ise toz ve pislik içinde. Yağmur yağarsa belki bir kısmı temizlenebilir. Kepenkler kapalı. 
Büyük harcamayla yapılan fakat adeta kaderine terk edilen pazaryerinin durumu biz çevre sakinlerini gerçekten üzüyor.  Bakan, ilgilenen kimse yok.
Gereken ilginin gösterilmesini dileriz."  - Volkan TOPALAK

Nerde kalmıştık?


Değerli okurlar; yaz tatilimin bir bölümü için Bursa'dan ayrılmıştım. Ve yine beraberiz.
Tatil sürecimde köşemize gönderdiğiniz mail'ler ve fakslar geliş sırasına göre bugünden itibaren yine bu köşede.
Sorunlardan uzak mutlu ve huzurlu günler diliyorum.
 Evet, nerde kalmıştık?..  -ERDAL ÖZDÜR

Misafirperverlik nasılmış gösterelim


 "Osmangazi Bld.'nde görevli temizlik işleri görevlilerini merak ediyorum.  Ne kadar hızlı, ne kadar pratikler.. Bu güzel ama çöp kovalarını savurup atmasalar yolun ortasına bırakmasalar, hızla yere atıp altlarına kırmasalar keşke..
Osmangazi merkezde de oturdum 53 yıl. Temizlik görevelilerine bir soluklanın  çay içelim davetlerim de olmuştu. 
Şimdi Demirtaş'tayım. Bunu neden yazıyorum; çöp kovalarının altları delik, akıyor. Büyük  sorun. Her taraf sinek içinde. İlaçlama geliyor, gelmiyor; belirsiz.
Belediyeden bir ricam bir apartman çöp kovası almıyor ve bizim kovamıza çöp atıyor. Biz 12 haneye yetmediğinden ikinci kovayı da almıştık.. 
Sanayiden İsmetiye'ye doğru yolun sonu 200 mt. mesafede olan kısmı kazdılar. Öylece kaldı. Acaba orada oturanlara eziyet olsun diye mi yapmıyorlar?. 1 aydan fazla oldu, araçlar berbat oluyor.  
Osmangazi Bld. sadece seçimler için Demirtaş'a gelmesin. Bu gibi zamanlarda gelsin hizmet versin. Biz de başkanımız ve çalışanlarına misafirperverlik nasılmış gösterelim."  -Bayram SOYDEMİR

DOSAB içinde bitmeyen çile


"DOSAB'daki hız kesici setler Demirtaş'ın araç ve insan sayısı azken belki zararı yok ve faydalıydı. Ama şimdi araç ve nüfus sayısı artınca faydası gitti. Araçlara zarar vermesi dışında zaman kaybına da neden oluyor.. Ben Terminal'den Gemlik'e de Demirtaş'a da 15 dakikada gider oldum. 
İnanın Demirtaş'a ne zaman gidecek olsam ilk aklıma o kasisler geliyor. Eminim çok kişi şikayetçi ama nereye başvuracağını bilmediğinden buna katlanıyor.       

Yetkililerden hız kesici setlere çözüm bulmalarını veya bazılarını kaldırmalarını öneriyorum." -Hüseyin ACAR

Osmangazi'den bir yanıt

 "Gazetenizin 23 Haziran 2016 köşesinde 'Parklar moloz döküm alanı mı' başlıklı okur şikayetine yer verilmiştir.
Osmangazi Bld. olarak bahsi geçen bölgede üç adet çocuk parkı yapılarak hizmete sunulmuştur. 
2016-2019 imar planımızda da park çalışmalarımız bu bölgede devam edecektir. Konuya duyarlılığından dolayı okurunuza ve konuya bize ilettiğiniz için size teşekkür eder, esenlikler dileriz." Osmangazi Bld.Basın Halkla İlşk. Müd.