Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bülbül seslerden şarkılar!..
21 Kasım 2015 Cumartesi, 07:55
“Nilüfer Bld. Kadın Korosu, 10. kuruluş yılını muhteşem konserle kutladı
BAOB Salonu’ndaki konser koronun Facebook sayfasından da canlı yayınlanan ilk etkinlik oldu. 
Şef Dr. Aysel Gürel, Türk kadınının neler yapabildiğini gösteren güzel örnekleri sahnelediklerini belirterek ‘Bunun başarmada eşlerimizin desteği çok büyük. Onlara teşekkürümüzü sahnede hep beraber şarkı söyleyerek dile getirelim, bu güzelliği sahnede de paylaşalım istiyoruz” dedi.   Konserde daha sonra pop, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, Roman şarkıları ve Balkan türküleri seslendirildi. Koristlerden oluşan grubun sergilediği Roman dansı seyirciyle bütünleşti. 2. bölümünde ‘Sıra Gecesi’ canlandırıldı. Bir yandan sahnede çiğköfte yoğruldu, bir yandan sevilen eserler seslendirildi. Sıra gecesinde ayrıca solist olarak Gülsenem Yılmaz ve Yasemin Demirci de görev yaptı.
Geceye Nilüfer Bld. Bşk. Mustafa Bozbey’i temsilen katılan Nilüfer Bld. Meclisi Üyesi Kemal İvgen, 20 kişiyle yola çıkıp bugün 105 kişiye ulaşan koronun kuruluşundan bu yana görev yapan Şef. Dr. Aysel Gürel ve 8 koriste anı plaketi ve çiçek sundu. Daha sonra da 10. yıl pastası kesildi. Konuklara hem pasta hem de çiğköfte ikram edildi.
Daha nice başarılı yıllara Aysel Gürel, daha nice yıllara bülbül sesler.. 

Cumartesi neşesi     

YANGIN:- “Evde yangın çıkmış. Adam önce oğlunu evden çıkarmış. Sonra tekrar dalmış alevlerin içine, kızını çıkartmış dışarıya. Ardından eşini, sonra köpeği ve kedisini. 
Daha sonra dışarı hiçbir şey çıkarmadan 3 kez daha içeri girmiş çıkmış..
Meraklı bir komşusu sormuş:
“Niçin eve girip çıkıyorsun da dışarı bir şey getirmiyorsun?”.
“Kayınvalidem içeride!” demiş adam ve eklemiş. “Arada bir girip çeviriyorum!”
(Teşekkürler 
Atalay YILMAZ)

Güzel sözler

*- “Söz sizin ağzınızda olduğu sürece, sizin esirinizdir. Söz ağzınızdan çıktıktan sonra, siz onun esiri olursunuz.” 
*- “Mutluluğu herkesle paylaşabilirsin ama acıyı paylaştığın insanlar özeldir..”
(Derleyen Cemal ARITAŞ’a teşekkürler)

Yeni çıkan bir kitap

   ‘GÖKKUŞAĞI’:- Yıllardır sanata verdiği önem ve katkısıyla tanınan CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil bir şiir kitabı çıkardı. ‘Gökkuşağı’ ismini verdiği kitabını ‘Gezi’nin Çocuklarına’ adayan Dr. İrgil, son yıllarda bu topraklarda yaşananları, toplumun ve insanımızın sürüklendiği umutsuzluğu dizelerine taşıyor. 
    Şiirlerinde edebiyat kaygısı olmadığını söyleyen Dr. İrgil, ‘kitaptaki dizeler benim duyumsadıklarımdır’ diyor. Kitap Ezgi Yayınevi’nden okurlarla buluşuyor.