Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Burası su kanalı değil şehir içinde bir bat-çık
15 Ocak 2015 Perşembe, 08:02
“Fotoğrafını çekip gönderdiğim bu yer bir su kanalı değil.. Ve kayığımızla da geçmeye çalışmıyoruz.. Aracımızın içindeyiz. Burası Bursamızın en hareketli ve trafiği yoğun olan Mudanya Caddesi’nde Korupark’ın bulunduğu noktadaki bat-çık.. Sanki derin bir göl halinde. Son yağışlı havada araçlarımızla buradan geçmeye çalışırken tüm sürücüler büyük zorluklar yaşadı.. 
Ayrıca, şehrin içerisinde ve bu cadde üzerinde kalan onlarca aracı saymıyorum bile.  
Küçük bir kar yağışında bile şehrin trafiğinin kilitlendiğini hep beraber yaşadık.
Altyapısını ve trafik sorununu, otopark sorununu, toplu taşımacılığı çözmemiş ve bütüncül bir imar planı yapmamış Bursa nasıl olurda bir Avrupa kenti olur?.  Saygılarımla..” 
-  Recep ÇOHAN - Mimar/ CHP Osmangazi İlçe Bşk. 

UEDAŞ dikkat!

“Maksem Mahallesi, Çinkolu Kahve Sokak’ta ikamet ediyorum. 
bir süreden beri sokak lambalarımız yanmıyor. Gece saatlerinde sokağımız zifiri  bir karanlığa bürünüyor. Adeta göz gözü görmüyor dense yeridir. 
Semt sakinlerimiz ve özellikle okuldan dönen çocuklarımız bu karanlık ortamda çok ürküyorlar.
Talebimiz UEDAŞ’ın konuyla ilgilenmesi.”
Hakan KAVURMACI

Alo,186 neredesin?

“Çekirge Mah. Bağlan Cad.’nde otuyorum. 
Caddemizin iki akşamdır sokak lambaları yanmıyor. Hava şartları çok ağırdı telefon açmadık. 
Ama bugün (12. Ocak) akşam üstünden beri 186’yı devamlı aramamıza rağmen sanırız çok yoğun olduklarından telefonlara cevap vermiyorlar.
Cevap alamıyoruz ama gecikme zamlarını ve kesme işlemlerini çok çabuk hallediyorlar. 
UEDAŞ yetkilerine seslenip mağduriyetimizin bir an önce halledilmesini diliyoruz.”   
Adının açıklanmasını 
istemeyen bir okur

Mustafa Dündar’dan ilgi bekliyoruz

“Osmangazi ilçesi, Hamitler Mah. 5.Hakan Sokak sakinleri olarak her yağışlı havada hatalı asfalt dökülmesinden dolayı evlerimizin önünde geniş ve derin göletler oluşuyor.
Osmangazi Bld. Bşk.’mız Sn. Mustafa Dündar ve yetkililerden ilgi bekliyoruz.
Saygılarımla.”
Sokak sakinleri 
adına Burhan YAŞAR

Büyük şairimize büyük bir sergi

Nâzım Hikmet Ran, doğumunun 113. yılında bugün çok özel bir sergide Nilüferlilerle buluşacak.  
Büyük şairin Bursa günlerine ait fotoğrafları, mektupları, şiirleri ve tablolarının yer aldığı sergi Nâzım Hikmet Kültürevi’nde saat 19’da açılıyor. 
Ömrünün 10 yılı aşkın süresini Bursa Cezaevi’nde geçirmek zorunda kalan çağdaş dünya edebiyatının en seçkin isimlerinden Nâzım Hikmet, özgürlüğüne konan sınırlara rağmen, ümidini kaybetmeden, sanatının en güçlü örneklerini yine Bursa Cezaevi’nde vermişti. Kökleri Anadolu toprağına dayanan olağanüstü evrensel bir yaratıcılıkla yazdığı şiirler milyonların türküsü oldu. 
Sömürü ve eşitsizliklerin ortadan kalkması için rüzgara karşı yürümekten çekinmeyen Nâzım Hikmet’in Bursa’daki günleri düzenlenecek sergi  Nilüfer ilçesindeki Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleştiriliyor  ve ‘Ben Bir İnsan: Nâzım Hikmet’ adlı sergi bir ay süre ile izlenime açık kalacak. 
Ayrıca; Nâzım Hikmet’in 15 Ocak olan doğum günü Nida Ateş’in, büyük şairimizin şiirlerinden bestelenen eserlerini seslendirerek kutlanacak.

(Fotoğrafta ünlü şairimiz 1946’da Bursa Cezaevi bahçesinde) 

Alo, burası Büyükşehir

İSTİNAT DUVARI:- “13/11/2014 tarihli gazetenizdeki köşenizde yer verdiğiniz ‘Tehlike devam ediyor’ başlıklı okur uyarı yazısı incelenmiştir.
Söz konusu istinat duvarı o siteye ait bir çevre duvarıdır. Ve özel mülkiyet olduğundan müdahale edilememektedir..” 

ASFALT TALEBİ:- “7/1/2015 ta-rihli köşenizde yer alan ‘Fatih Sokak’tan BUSKİ’ye’ başlıklı okur talebi ilgili birimler tarafından incelenmiştir..
Söz konusu belirtilen adreste kana-lizasyon ve yağmursuyu çalışmaları tamamlandıktan sonra asfalt yapılarak sorun giderilecektir..”  

O DİREK BURSAGAZ’IN:- “5/1/2015 tarihli köşenizde yayınladığınız ‘Kaldırımda yürürken o direk çarpabilir’ başlıklı okur şikayet yazısı ilgili birimler tarafından hemen incelenmiştir..
Acemler metro istasyonu karşı kaldırımındaki demir direğin BURSAGAZ’a ait bir ikaz direği olduğu tespit edilmiştir. Bakım ve onarımı Bursagaz’a aittir.  
Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz..”
Büyükşehir Bld. Basın 
Halkla İlşk. Şb.  Md.