Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa'nın gelişimi ve bir uyarı
10 Şubat 2016 Çarşamba, 07:29
"Gerek eski işim, gerekse oğlumun ikameti nedeniyle Bursalı olmasam da 40 yıla yakındır sık sık kentinize geliyorum. 
Son 10 yıldır Bursa'nın yaşadığı gelişim ve atılımı yakından takip ediyor ve yetkilileri kutluyorum. 
Son yıllarda yapılan Hüdavendigar Park, düşük maliyetli yerli tramvay ve Bursa'yı boydan boya kateden metro projeleri, belediyenin kendi kaynakları ile devreye aldığı yeni Şehir Stadyumu gibi projelerin çok büyük ve değerli yatırımlar olduğunu düşünüyorum. Bursa'ya gelince ziyaret ettiğim Ulu Camii'nin yanındaki havuzlu parkın ise her geçen gün daha da yıprandığını gözlemliyorum. Binlerce turistin ziyaret ettiği bu meydanın elden geçirilmesi ve pırıl pırıl ve capcanlı bir hale getirilmesi gerekiyor.. 
Yağmurlu bir havada fotoğrafladığım yıpranmışlıkların ve su birikintilerinin yarattığı durumun muhteşem konumlu meydana yakışmadığını düşünüyorum. 
Büyükşehir Bld. için çok kolay ölçekli olacağını düşündüğüm bu projenin devreye alınışını da inşallah yakın bir ziyaretimde göreceğime inanıyorum.
Sayın ilgililerin dikkatlerine sunarım."
İnş. Mühendisi Zekai AKYOL

Yeşilin süresi neden çok az?


 "Yeni Yalova Yolu Panayır Kavşağı trafik sinsalizasyonunun incelenerek yeniden ayarı gerekiyor.
 İstanbul yönünden gelip Panayır Kavşağı'ndan dönecek araçlar için yeşil ışık süresi çok az. 
 Ancak 3-4 küçük araç kavşaktan dönebiliyor. Bu kavşaktan TIR'lar ve ağır tonajlı araçlar da dönüş yapıyor. Onların dönüşü çok ağır olduğundan arkalarındaki diğer küçük araçlar için yeşil ışık süresi kafi gelmiyor ve bekleme uzadıkça uzuyor.
 Sorunun giderilmesi için ilgililer gerekli inceleme yaparsa bana da hak vereceklerdir.
Gerekli iyileştirmenin yapılmasını dilerim."
Ercüment SILA

TEŞEKKÜR PANOSU


Altın Kasap ve Sedat Bey

"Tarihi Tahtakale Çarşısı'nda eski bir geçmişe sahip Altın Kasap elemaları müşterilerini güler yüz, sevgi ve saygıyla karşılayıp samimi şekilde müşterilere hizmet sunuyorlar. 
Sedat Bey isimli bir elemanın da yüzü hep gülüyor. Ürünleri hijyenik ortamda özenle hazırlıyor. 
Önce insan sağlığı sonra para mantıklı bir işyeri burası. Örnek olmalı. Tüm gıda ürünü satan işyeri ve elemanları bu anlayışta. Kutluyorum.
Erdoğan EVCAN

Kabahat sifonda


 "28/1/2016'da yayınladığınız 'Mavi mavi masmavi sular' başlıklı okur  yakınması incelenmiştir.
Alacahırka Mah. Zeytinlibahçe Sk.'taki incelemede, vatandaşın  tuvalet sifon deposuna hijyen amaçlı renkli deterjan tableti attığı ve su kesintisi ile oluşan şebekedeki ters vakumla birlikte ev tesisatının içerisine mavi renkli deterjan girdiği saptanmıştır.     
Kontrol için bu ev ve aynı sokakta iki farklı noktadan daha bakteriyolojik ve kimyasal içme suyu örneği alınmış, analiz sonuçları da vatandaşa iletilecektir. Ayrıca mavi akan suyun sebepleri ayrıntılı olarak vatandaşa anlatılıp bilgi verilmiş karşılıklı olumlu mutabakata varılmıştır. 
Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz."
Büyükşehir Bld. Basın Halkla İlşk. Şb. Md.