Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursa'nın girişinde hurda oto mezarlığı
26 Temmuz 2018 Perşembe, 07:43

"Size Bursa'nın girişinde içler acısı halini yansıtan fotoğraflar göndermek istedim. Tarihi değerlere sahip ve turistik bir kent olan Yeşil Bursamız'a girişte şu anki durum maalesef bu şekilde.
Burası; İstanbul Yolu'ndan (eski Yalova Yolu) Bursamıza girişte bulunan ve Beşyol semtinde Osmangazi, gidiş- geliş yol üstü...
Bu kesim sırf hurda otoların mezarlığından farksız bir hale dönüşmüş durumda..
Söz konusu oluşumlar bu kesimde tamamen görüntü kirliliğine sebep oluyor.
Bir Bursalı olarak ben bu durumdan ve yetkililerce hiçbir önlem alınmayan, gittikçe de artan söz konusu gelişmelerden çok rahatsızlık duyuyorum..
Bu konuda sayın ilgili makam sahiplerini uyarmak için çekip gönderdiğim fotoğraflarımı ve sorunu gazetenizdeki köşenizden yansıtmanızı önemle rica ediyorum.
Halkın sesi olmaya lütfen devam edin..
Saygılarımı sunarım.."

Keramet Köyü ılıcasına dikkat

"Bursa'da gezilecek yerler ile ilgili çeşitli yayınlara bakılınca Orhangazi ilçemizde, İznik Gölü kıyısında bulunan Keramet Köyü Ilıcası da gözüküyor..
23 Temmuz 2018 Pazartesi günü bu tesise gittiğimde bir Bursalı olarak gördüğüm manzaradan çok tedirgin oldum.
Girişte 5 TL. ücret alınıyor. Ama her yer pislik içindeydi. Sandalyeler çamur içindeydi. Yerler çekirdek kabukları ile doluydu. Sandalyeler ve masallar zaten kırık döküktü.
Örneğin burası 100 kişilik bir kapasiteye sahipse içeride 500 kişiye yakın bir kalabalık vardı.
Otobüsler dolusu insanlar geliyor buraya.
Tuvaletler ise yürekler acısı bir manzarada ve pislik içindeydi. Yere bir tahta koymuşlar, bir perde ile de soyunma kabini yapılmış. Orası da pislik içindeydi. Bir askı bile yoktu.
Gerekli olan bir duşu arayacak olursanız zaten o da yok.
Gelen insanlar duş falan almadan tozuyla, toprağıyla, teriyle öylece havuza giriyorlar.
Sağlık Müdürlüğü ilgilileri bu havuzda sağlık açısından ölçüm ve denetleme yapıyor mu acaba?..
İşletme ruhsatı veren Orhangazi Belediyesi de gerekli olan denetimleri burası için hiç mi yapmıyor; merak ediyorum doğrusu?..
Nasıl olsa insanlar buraya geliyor diye bu olumsuz durumlara hep göz mü yumulacak?

Saygılarımla.." Özgür ER

Otobüs durağı mı yoksa otopark mı?

"Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan toplu taşıma araçlarına ait otobüs duraklarının önüne hemen her gün ve her saat sürücüler tarafından araçlar park edilip bırakılıyor.. Ve buradaki durakların önü o duyarsız ve yasa tanımayan sürücüler tarafından sanki otopark gibi kullanılmaya devam ediyor..
Bu yüzden de toplu taşım otobüslerine bu durakta binmek veya inmek isteyen yolcular ne rahatlıkla otobüslere binebiliyor, ne otobüslerden rahatça inebiliyorlar.
Ayrıca toplu taşıma otobüsleri de bu yüzden durağa gerektiği şekilde yanaşamıyorlar..
Bu mesele hakkında burada gereken incelemelerin yapılarak tedbirlerin alınmasını saygılarımızla rica ediyoruz.."

Çevre sakinleri

SUKAYPARK'a tabela gerek

"Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'na yeni taşındık.
Gazetelerde okuduğumuz bir haber üzerine çocuklarımızı Türkiye'nin sayılı su kayağı tesislerinden biri olduğu söylenen Osmangazi Belediyesi'nin Sukaypark'ta yaptığı 'Su Oyunları Parkı'na götürmek istedik.
Komşularımıza bu tesisin nerede olduğunu sorduk. Verdikleri adres bilgileri doğrultusunda Yunuseli'ndeki eski hava meydanı karşısından köy yollarına saptık.. Fakat Sukaypark tesislerini bulabilmek için o civardaki köylere girdik çıktık, dolayısı ile yolumuzu gerçekten de çok zor bulabildik..
Tesis çok güzel bir yer olmuş. Osmangazi Belediyesi'ni kutlarız.
Fakat bu tesislere ulaşılan kavşaklara girişleri göstermek için gerekli olan trafik yön levhaları eksik.
Soruna dikkat çekiyorum.
Saygılarımla.." Funda ÖZTÜRK

Panayır ve pazaryeri

"Osmangazi, Panayır Mahallesi sakinleri olarak uzun zamandan beri beklediğimiz kapalı pazaryerimiz için temel atma törenini gerçekleştiren Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Dündar'a teşekkür ediyor ve Allah kolaylıklar versin diyoruz. Kapalı pazaryerimizin en kısa zamanda tamamlanarak hizmete gireceğini ümit ediyoruz.
Saygılarımızla.."
Panayır Mah. sakinleri

Tarihimize sahip çıkalım

"Son zamanlarda kentlerimizin birbirinden güzel köşelerini korumakta halkımız ne yazıktır ki aciz kalıyor.
'Bazı' duyarsız inşaat şirketleri kıyıda-köşede ne varsa bunları hoyratça yıkıp yok ediyor. Vazgeçtik o çocukluğumuzun güzelim Burgaz ve Mudanya sahillerini korumaktan, bari artık tarihimize sahip çıkalım. İmar barışı bir fırsatçılık anlamında yorumlanmasın. Mudanya Belediyemiz'in bu konuda destekçisi olduğumuzu yüksek sesle haykırıyoruz. Saygılarımızla.."
Osman ARIKAN ve arkadaşları