Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursaspor gönüllüleri ile Yeşil Beyaz anılar
16 Mayıs 2015 Cumartesi, 08:33
Yeşil-beyaz renklere gönül veren, yaz-kış, yağmur-çamur, kar-fırtına demeden tribünleri dolduran ve coşku ile takımına destek olan Bursaspor taraftarları yeni kulüp yönetimini seçmek için sandık başına gidiyor.
Hayırlı uğurlu olsun.
Göreve gelecek olan yeni yönetime üstün başarılar diliyorum.
Bursaspor’a gönül veren binlerce taraftar da ekibin başarılı olmasını diliyor.Geçenlerde ‘224 Bursa ve Bursaspor Gönüllüleri Derneği’nin bir avuç gönüllüsüyle beraber oldum.
Pirinç Han ikinci katta minicik bir dernek lokalleri var.
Her taraf Bursaspor’un unutulmaz başarılarını yansıtan fotoğraflarla dolu.
Birbirinden efendi gençlerin oluşturduğu üyeler her ay ‘224 Bursa Söyleşileri’ projesi kapsamında konuklarını ağırlıyorlar ve hem Bursa ve hem de Bursaspor konulu sohbetlere ortak oluyorlar.
Derneğin kurucusu avukat Sungurtekin Öztan.
Babası rahmetli avukat Gürol Öztan da tam bir Bursa ve Bursaspor sevdalısıydı. Bursa’nın gelenek ve göreneklerini yaşatmak için çok çabalar sarf etmişti.
Kentin 650 yıllık geleneği olan bir gezek grubunun sevilen, sayılan mensuplarından biriydi.  
Sungurtekin Öztan, derneğin kurucu üyesi olarak epey çaba sarf etmiş. Dernek Başkanlığı görevini daha sonra genç meslektaşı avukat Umut Önel’e devretmiş.

Güzel bir geceydi..
Bursaspor’la ilgili anıları tazeledik gencecik Yeşil Beyaz sevdalısı üyelerle.
Kulübün kuruluşu, tanıyabildiğimiz başkanlar, yöneticiler, teknik direktörler ve futbolcularla bire bir yaşadığım ilginç anılar o saatlerde adeta bir resmi geçit yaptı orada.  
Sohbet sonunda avukat Öztan ve Önel kulübün teşekkür belgesini sundular. Meslek yaşamımda aldığım ödüllerin, paleketlerin yanında bu belgenin ayrı bir yeri olacak.
Çünkü hem sevgili Öztan, hem de sevgili Önel, babalarından bana kalan birer dostluk, vefa ve saygı-sevgi anıtları.
Hem kendileri hem de üyeleriyle hepsi de gerçekten Bursa ve Bursaspor gönüllüsü ve örnek birer sporsever insan. Başarılar çocuklar.. 

Hünerli eller güzel eser

“Bursa Büyükşehir Bld.’nin on yıl önce açtığı sanat ve meslek eğitim kurslarına (BUSMEK) katılan kursiyerlerin ürettiği birbirinden güzel eserler dün Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde izlenime açıldı.
Çok kalabalık bir devetlinin bulunduğu törende Mehter Takımı’nın konseri, Kılıç Kalkan ekibi gösterisi ve sanatçı Yusuf Güney’in şarkılarıyla açılan ve büyük hayranlık toplayan sergi 21 Mayıs’a dek izlenebilecek. 
El sanatlarıyla ilgili tüm hanımlara bu güzel sergiyi görmelerini öneririm.

Irgandı Köprüsü’nde büyük sanat şenliği

Dünyada bir örneği sadece İtalya’da olan ve Türkiye’nin tek ‘Çarşılı Köprü’ nitelikli tarihi yapısı; Irgandı Köprüsü’nde dün ‘Uluslararası Çarşılı Köprü Sanatçılarının Sanat Günleri’ etkinliği başlatıldı.
Kokteyl sonrası Yrd. Doç. Dr. Doğan Yavaş köprülerin önemi ve ta-     rihçesi konulu bir konuşma yaptı. 
‘Yöresel Gelin Başlıkları ve Kaftan Defilesi’nden sonra halk dansları topluluğu ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu bir konser verdi.
Bugün de etkinlik kapsamında Tophane Meydanı’nda sergi ve canlı performanslar var.
Öğleden sonra da Irgandı Köprüsü altında, Gökdere Vadisi’nde sergiler açılacak. Gece saat 20.30’da ise köprü üzerinde sema ekibinin gösterisi ile Hacivat Karagöz oyunları ve İbrahim Benlioğlu yönetiminde ‘Kırk Ney Bir Nefes’ dinletisi sunulacak.

Cumartesi neşesi

AMELİYAT MASRAFI- “Kayserili bir hasta muayene olduğu doktoruna sorar:
Doktor bey, ameliyatım çok masraflı mı olacak? 
Doktor gayet ciddi bir tavırla hastasına cevap verir:
Siz bu meseleye kafayı takmayın.. Bırakın bunu mirasçılarınız düşünsün!..” 
Teşekkürer Cihan GÖKÇE)