Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
BUSKİ zaten hep şampiyon!.
28 Temmuz 2016 Perşembe, 04:55
Geçenlerde köşemize gönderilen bir mesajda bir okurum oluşan bir su arızasının giderilmesinde son derece duyarlı davranıp sorunu hemen çözümleyen BUSKİ çalışanlarına teşekkür etmişti.
Yaz tatili sürecimde köşemize gönderilen pek çok mail’in arasında BUSKİ’den de bir haber metni ulaştırılmıştı.
Okurumun teşekkür mesajını okuyunca aklıma BUSKİ’nin bu haberi geldi. Araştırdım buldum ve sizlerle paylaşıyorum.  
***
“Dadaşlar Karakucak Güreşleri Turnuvası ile Mustafakemalpaşa ve Alibeyköy güreş turnuvalarına katılan BUSKİ güvenlik biriminden Yunus Kılıç, müsabakalarını kazanarak şampiyon oldu.Şampiyon güreşçi Kılıç’ı makamında kabul eden BUSKİ Genel Md. İsmail Hakkı Çetinavcı, ‘Güvenlik birimimizden Yunus Kılıç’ın bu büyük başarısından onur duyduk. Sporun gelişimi ve yaygınlaştırılması için sportif faaliyetleri önemsiyoruz. Değerli personelimizin bu başarısı, bireysel sporlara yatkınlığı bulunan diğer çalışanlarımıza da örnek oluşturacak’ dedi.
Çetinavcı´nın şampiyon güreşçi Kılıç´ı kabulünde, Genel Md. Yardımcısı İsmail Yılmaz ve BUSKİ Güvenlik Şefi Gökçen
***
Evet, haber özetle böyle..
Bence BUSKİ zaten her konuda şampiyon!. Gerek hizmette, gerekse kısa zamanda köşemize gönderilen açıklamalarıyla. 
Ben de kutlarım. Su gibi aziz olsunlar..

Şemsiyeli Kız yine yeşillendi

“Cumhuriyet Caddesi girişine bir süre önce  konulan Şemsiyeli Kız bölgeye farklı bir güzellik kazandırdı. İlk zamanlar yeşile yakın bir renk içinde olan heykel, daha sonra sarı yaldızla boyanarak dikkati çekmişti.
Fakat şimdi de bu güzelim heykelcik yeşil renge dönüşmeye başlamış.
Sanırım, heykelde bulunan şemsiyenin ucundan akıtılan sular bu renk değişimine neden olmuş.
Ama ne renkte olursa olsun Şemsiyeli Kız’ı hep orada görmek isterim. Ve Eskişehir’deki gibi kentin çeşitli yerlerine de kent estetiğini artıran bu tür heykellerin konulmasını dilerim.
Saygılarımla..”
Buket GÖNENLİ

Alo, burası Büyükşehir

ERECEK YOLLARI:- “19/7/2016 tarihli Bursa Hakimiyet gazetesinde yayımlanan köşenizde yer verdiğiniz ‘Erecek Köyü yolları berbat’ başlıklı okur yakınması ilgili birimler tarafından incelenmiştir.
Sn. okurunuz Şaban Aydın, konu ile ilgili olarak ilgili müdürlüğümüze daha önceki tarihlerde telefon yolu ile ulaşmış ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir.
Daire Başkanlığımız ve Müdürlüğümüzce gerek Büyükorhan ilçesi, gerekse bütün Bursa genelinde yol genişletme, asfalt kaplama ve bakım-onarım çalışmalarımız bir program dahilinde yürütülmektedir. 
Bu kapsamda sadece 2016 yılının ilk 7 ayı içerisinde Büyükorhan ilçemizde 13 km. bitümlü sıcak karışım asfalt ve 6 km. satıh kaplama imalatı gerçekleştirilmiştir. 
Halihazırda hem bitümlü sıcak karışım, hem satih kaplama, hem de yol bakım-onarım çalışmalarımız devam etmektedir. 
Erecek Mahallesi bağlantı yolunun da durumu tarafımızca bilinmekte olup yatırım programımız dahilinde değerlendirilecektir. Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.
Büyükşehir Bld.Basın Halkla İlşk. Şube Md.