Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Çatalfırın çağlayanı(!)..
23 Eylül 2014 Salı, 07:52
“Çatalfırın viyadüğünün bitimindeki rögarlar aylardır tıkalı. Aşırı yağmurların ardından sel suları direkt caddeye taşıyor ev ve işyerlerini su basıyor. 
Rögarların temizlenmesi için önceden yapılan tüm başvurularda ‘şu an yoğunuz ama işleme koyduk temizleyeceğiz’ dendi ama yine de temizlenmedi. 
Geçenlerde yağan şiddetli yağmurlarda birçok esnaf selden ötürü milyarlarca lira zarara uğradı.
Belediyenin bu ihmalkarlığını gönderdiğimiz fotodaki gibi hep görecek miyiz acaba?  
Yağışlı bir döneme giriyoruz. Rögarlar yine temizlenmezse birçok ev ve işyeri sahibi yine mağdur olacak. Hizmet için varız deniyor ama vatandaşın mağduriyeti önlenmiyor, çağrılara duyarsız kalınıyor.
Ayrıca bu bölgedeki sokak lambaları İpekböceği tramvay inşaatından beri akşamları yanmıyor. Çarşı Polis Karakolu’ndan Çakırhamam duraklarına kadar olan bölge  karanlıktan ötürü gecekondu bölgesi gibi. 
Bunlar Avrupa kenti Bursaya hiç yakışmıyor.” - Çevre duyarlısı bir okurNihayet temizlendi

“Tarihi Kozahan içindeki mescidin altında bulunan havuz uzun zamandan beri temizlenmiyor ve içindeki suların pisliğindeki yoğunluk da artıyordu.
16 Eylül gününde arkadaşlarımızla birlikte çay içmeye gittiğimiz bu tarihi mekandaki havuzun tamamen temizlenmiş olduğunu görünce Bursamız ve kentimiz turizmi adına çok sevindik..
Çünkü pis havuzun yabancı turistler tarafından fotoğrafları çekiliyor bu da görenleri üzüyordu.
Şimdi temizlenmiş havuzun tabanı eğer mavi renge boyanırsa oluşabilecek kirlilik de pek görülmez.
İlgililere hatırlatmak görevimdir diye düşünüyorum.” Neşe DAĞHAN

Alo, burası Büyükşehir

ALMAN KANALI:- “4/9/2014 tarihli köşenizde yayınlanan ‘Alman kanalı unutuldu mu?’ başlıklı okur yakınması ilgili birimlerce incelenmiştir.
Söz konusu Doğu ve Batı Sedde yol güzergahını oluşturan kazı kesiti içerisinde mevcut olan Ø800 mm MÇB, Ø500 mm MÇB Ø400 mm MÇB, Ø300 mm MÇB ve Ø200 mm MÇB içmesuyu ana isale hatlarının deplasesi tamamlanmış olup isale hatlarının bağlantılarının yapılacağı kuyulara ait terfi istasyonları odalarının imalatları devam etmektedir. 
İlgili kurumumuzca yapılması gereken çalışmaların 30.9.2014 tarihine kadar tamamlanması hedeflenmiştir.” 
                  
LABİRENT:- “9/9/2014’te yayınlanan ‘Labirente bir giren pişman, bir girmeyen’ başlıklı okur şikayetine yanıt:
Çatalfırın’daki adreste karşıdan karşıya geçmek için yaya yolu bulunmamaktadır. Yayalar mevcut altgeçidi kullanmaktadır. Ayrıca korkuluklar UKOME kararıyla  yayaları araç trafiğinden korunmak için yapılmıştır. 
Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.”
Büyükşehir Bld. Basın 
Halkla İlşk.Şb. Md.

Yaşlı yolcular için çok zor

“BOİ’ye ait toplu taşım araçlarının bazılarında şoförün arkasındaki koltuklar yaşlılara ayrılmış. 
Ama bu koltuklara oturmak için yüksek bir setten çıkmak gerekiyor. Epeyce yüksek olan setten çıkmak yaşlı yolcular için çok zor. Bazı yaşlılar da çıkamıyor.
Acaba otobüsün tabanında bu setin bulunduğu yerde yüksekliği önleyen bir ilave yapılamaz mı?.
İlgi gösterip yapılacak olursa sevaba girerler..”
Hatice KARACABEYLİ

 Hiç böyle hizmet olur mu?

“Evimizde internet ve TV hizmetini Türk Telekom’un Tivibu uygulamasıyla sağlıyoruz. Pazar günü sadece bizde var olduğunu söyledikleri bir bağlantı sorunu sebebiyle hem internetimizi kullanamadık hem de TV izleyemedik. Müşteri hizmetlerini aradık. Pazar günleri ekip gönderemedikleri cevabını aldık.  Pazartesi günü de yoğunluk olduğundan sorunu gidermek üzere ekibin gelmesinin birkaç gün sürebileceği söylendi. Türk Telekom’un pazar günleri teknik ekip çalıştırmaması ve müşteriyi mağdur etmesi anlaşılır gibi değil. Yetkililerden müşteri memnuniyetini ön plana almalarını bekliyoruz.” Cumhur GÜLEÇMAN Altınşehir Mh.


Soğanlı’dan Altepe’ye

“Soğanlı Mahallesi sakini gençler olarak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe’ye bir teşekkür borcumuz var.
Bir süreden beri yapımı devam eden Soğanlı Mahallesi semtimizdeki futbol sahamız nihayet tamamlandı ve güzel bir törenle hizmete açıldı.
Bu yüzden Sayın Başkanımız Altepe’ye minnettarız.
Kandilerine çalışmalarında her zamanki başarılarının devamını diliyor ve yüksek saygılarımızı sunuyoruz.”
Çevre sakini 
bir grup genç

ÖZÜR

21 Eylül Pazar günü bu köşede okurum Makina Yüksek Mühendisi Sn. Serkan Özgiray’ın gönderdiği yazısıyla ilgili Amerika’da çekilmiş bir fotoğraf vardı.
Fotoğraf teknik bir hata sonucu yanlış kadrajlanarak köşemize alınmış. 


Bu nedenle aynı fotoğrafı tekrar köşeme alıyor ve Özgiray’dan özür diliyorum. - E.Ö