Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Çocuklarımız çok şanslı
18 Kasım 2019 Pazartesi, 08:37

"Osmangazi, Faik Yılmazipek İlkokulu 4/B sınıfında öğrenim gören çocuklarımız çok şanslı..
Çünkü, öğretmenimiz Dilek Düzbakar rehberliğinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 2023 eğitim vizyonunda belirlenen hedefler doğrultusunda problem çözme, eleştirel düşenme, üretkenlik, takım çalışması ve çoklu okuryazarlık becerilerinin kazandırılması amacıyla "My Family and Me", "Dear Teacher", "101 Actıvıyt" ve "kendimi tanıyorum" adlı ulusal ve uluslararası ortaklı Etwinnig projeleriyle "5 taş sosyal ve finansal liderlik" adlı Örav projesini yürütüyor.


Bu projeleri yapıp, yaşayarak ve eğlenerek öğrenmenin böyle daha sağlam temellere dayandırılması sağlanıyor.
Bazı etkinliklere aile katılımları da gerçekleştirildiği için okul aile işbirliği de pekiştiriliyor.
Bu nedenle değerli öğretmenimiz Sayın Dilek Düzbakar'a açık teşekkürlerimiz ve saygılarımızı sunuyoruz."

Bir kısım öğrenci velisi

OSMANGAZİ'NİN DİKKATİNE!

"Çelikpalas arkasındaki Çevik, Çelik, Gül, Eren, Çarık, Çavdar, Çeyiz, Çinko, Çiman, Çinici, Esen, Şahin, Temiz, Mercan, Çilek Sokak sakinleriyiz.
Toplam 1000 nüfus var. Osmangazi'nin birçok köy, hatta mahallesinden kalabalığız.
Şehre uzaklığı 30-35 km. olan, 40-50 kişinin yaşadığı köylere bile birçok park, bahçe, spor tesisi yapıldığı halde bizim bölgemize nedense tek bir hizmet gelmiyor.
Oturak bile koymuyorlar. 60-70 yıldır burada yaşıyoruz. Son 30 yıldır Çelikpalas binası inşaatı önümüze duvar gibi dikildi. Girip çıkan belli değil.
Hırsızlar tüm metal aksamı çaldı.
Muhtarımız aracılığıyla Osmangazi Bld.'ne defalarca dilekçe verdik, ilgilenen yok, hep yerimiz yok yapamıyoruz cevabı geliyor. Arka tarafta Mehmetçik Vakfı'na ait boş arsa var. Belediye başka bir arazi ile değiştirip pekala yapabilir..
Gül ve Eren sokağı araçlar yarış pisti olarak kullanıyor eziliriz diye korkuyoruz, hız kesici istiyoruz. Bu sıkıntılarımızın belediyelerce değerlendirilmesi ricalarımzla."

Mahalle SAKİNLERİ

BU NASIL YAYALAŞTIRMA

"Geçenlerde bir pazar günü yayalaştırılmış olan Cumhuriyet Cad.'nde geziyordum. Sağımdan solumdan motosikletliler, otomobiller vızır vızır gelip geçti. Sözde yayalaştırılmış bu yolda taksi durağı bile var.
Görünen o ki, Cumhuriyet Cad.'nin yayalaştırılması tabeladan ibaret. Çünkü, az ileride gördüğüm iki zabıta aracının orada ne diye beklediğini de merak ettim açıkçası.
Hiç kimsenin umurunda değil, denetim yok belli ki.
Şehrimizi yönetenlerin ve Büyükşehir Belediyesi'nin dikkatine sunuyorum.
Saygılarımla."

Sercan ÇELİK

TEŞEKKÜR PANOSU

ŞEMSİYELİ KIZ VE YAĞMUR!..

"Bursa'ya güzellikler kazandıran kent mobilyaları kapsamındaki birbirinden güzel heykellerden biri de Cumhuriyet Caddesi'nde İtfaiye eski binası önünde..
Şemsiyeli Kız Heykeli uzun zamandan beri bölgeye güzellikler kazandırmaktan uzaktı ve heykeli tamamlayan yağmur sistemi çalışmıyordu.
Bu konuda birkaç kez gazeteniz köşesinden uyarıda bulunmuştum.


Hafta içinde Zafer Plaza'ya gittiğimde heykeldeki yağmurlama sisteminin çalıştığını görünce çok sevindim.
Nihayet Şemsiyeli Kız Heykeli tamamlanmış.
İlgililere teşekkür.."

Adının açıklanmasını istemeyen bir resim öğretmeni