Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Daha sıcacık tutan battaniyeler
31 Ocak 2016 Pazar, 09:07
 Mutlu pazarlar sevgili okurlar;
Öncelikle rahmetli hayırsever veteriner Osman Köseoğlu ve eşi Güler Köseoğlu’nu saygıyla anıyorum. 
Çünkü onların yaptırıp Çağdaş Eğitim Kooperatifi’ne armağan ettiği Kız Öğrenci Yurdu sakini öğrenciler yararına bir kermes düzenlendi. 
‘Anneler Örüyor Kır Çiçekleri Okuyor’ projesinde oluşturulan rengarenk battaniyeler Nilüfer Bld. Halk Evi Sanat Galerisi’nde satışa sunuldu.
Kooperatife gönül veren kadınlar, anneler ve Nilüfer’deki kadın dernekleri desteğiyle oluşan kermeste 200 kadının ördüğü birbirinden şık 40 battaniye yeni sahiplerine yaptıkları bağışlarla sunuldu. Nilüfer Bld. Bşk. Mustafa Bozbey ve eşi Seden Bozbey’in de katkı verdiği bir battaniye de bu kermeste yer aldı. 
Kermese Nilüfer Bld. Bşk. Vekili Nilgün Berk, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP Nilüfer İlçe Bşk. Mehmet Turan Tansal, ÇEK Yönetim Kurulu Üyesi avukat Canan Şener ve gönüllü kadınlar katıldı. 
Nilgün Berk ‘bu projeye destek veren herkes gençlere, geleceğe sahip çıkıyor. Bu nedenle katkısı olan herkesi gönülden kutluyorum. Diliyorum bu proje örnek olur, benzer yeni projeler hayata geçer, çok daha fazla Kır Çiçeği okuma imkanı bulur’ dedi.
ÇEK öğrencilerinin de katıldığı kermeste yardımsever hanımlar ‘el emeği, göz nuru battaniyeler bizleri daha da sıcacık tutacak. Çünkü her battaniye Kır Çiçekleri’nin geleceğine yeni bir katkı’ demekten kendilerini alamadılar. 
Battaniyelerden birini Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu satın aldı. 
Eğitim ve öğretim için pek çok katılar yapan ve çevresinde ‘Çılgın Türk’ olarak tanınan Osman Köseoğlu ve eşi Güler Hanım’a Allah’tan rahmet diliyorum. Işıklar içinde olsunlar.

Yeni çıkan bir kitap

‘LOKANTA’:
- Geçmişten günümüze esnaf lokantaları konulu güzel bir inceleme. Rıza Erdeğirmenci’nin dokuz şehirde, otuz esnaf lokantasındaki izlenimleri ‘Lokanta’ adlı kitapta bir araya geldi.
Güzel fotoğraflarla süslü kitap Jotun Yayınları tarafından hazırlandı. Yeme içme kültürüne meraklılar için kitaplıklarında bulunması gereken bir çalışma.

Pazar neşesi     

RADAR:
- Temel otosuyla giderken polisler durdurur. Ehliyet, ruhsat sorar. Temel:
“Naptum ben memur bey” diye sorar?.
“Radara girdiniz ceza keseceğiz!..”
“Ula ne kızıyisun, yemedik ya radarunuzi..Çikaruz da..”  

NİYE GELMİYORSUN?:
- Akıl hastanesinde bir deli bütün delilere ‘haydi buradan kaçalım’ der. Duvara bir otobüs çizer. Tüm deliler duvara yapışır. Ancak bir deli onlara katılmaz.
Arkadaşları ‘sen niye gelmiyorsun’ diye sorar?. 
Cevap: ‘Otobüsler çok kalabalık oluyor. Ben taksi bekliyorum..’
(Teşekkürler Dilara ÜSTÜN)

Güzel sözler

“Huzur ve güvenle yenen kuru ekmek, endişeyle yenen baldan daha tatlıdır.”

“Herkes, insanlığı değiştirme çabasında. Ama kimse kendini değiştirmeyi aklından geçirmiyor.”

“Düşmanı bağışlamak, dostu bağışlamaktan daha kolaydır.’

“Hedefsiz gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez.” 

(Teşekkürler Nusret TURGAN)