Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Dereçavuş Köprüsü çöp atma yeri mi?
23 Kasım 2019 Cumartesi, 09:47

"Burası; Çağlayan mevkiinde Dereçavuş Köprüsü. Osmangazi Bld. sınırları içinde.
Her sabah bu yoldan oğlumuzu okula götürüyoruz. Ve iki defa da, bu dar köprü üstünde durup aşağıya torbalar atıp giden beyaz bir araç dikkatimizi çekiyor.
Bu foto da 14 Kasım sabahından. Yine yolda durup 4-5 torba atarak hızla uzaklaştı.


Bölgeden geçen ve orada işyerleri olan, çalışan bazı insanlar da buna şahit. Onlara sordum; Ahmet Bey köyü ve civarında yaşayanların, (yani otobanın arkasında kalan bölge) çöplerini uzun zamandır devamlı buraya attıklarını, bu aracın haricinde de sürekli arabaların hatta lüks araçların bile buraya torba torba çöp attıklarını, kendileri ikaz edince kavgalar çıktığını, çok miktarda bebek bezi ve naylon çöpler atıldığını, dere de bu yıl zaten yoğun bir kanalizasyon kokmaya başladı, dedi.

Osmangazi Bld. burada bir önlem alsa, kamera ile çöp atan araçların plakalarını tespit etse ve gerekli cezalar verilse acaba nasıl olur?.
Saygıyla."

Burç BALCI

ŞEHİR HASTANESİ'NİN ULAŞIMI ÇOK ZOR!

"2.11.2019'da Demirtaş'tan BURULAŞ'a ait H-1 hatlı araçla Çevre Yolu'ndaki Şehir Hastanesi'ne gitmek için saat 14 sularında yola çıktık.

Otobüs önce Şehirler Arası Terminal'e girip yolcu aldı. Sonra tekrar çevre yoluna çıktı. Sonra Mudanya yol ayrımında Emek yönüne döndü yeni yolcular aldı. Korupark kavşaktan Mudanya yoluna dönüp çevre yoluna çıktık. Şehir Hastanesi yolundan saat 15 suları nihayet hastaneye vardık. Ulaşım bir saat sürdü.. Peki; apandisiti patlamış veya kalp krizi geçiren acil durumdaki kişi bu seyahatte araç içinde hastaneye varmadan mevta olabilir. Dönüşte H-3 Küçük Sanayi otobüsü 20 dk. da istasyona vardı.

Bursa Şehir Hastanesi'ne ulaşım daha modern ve hızlı olmalı. Dar gelirliler geceleri yalnız şekilde hastaneye nasıl ulaşacak? Acı veren bir durum bu. Herkesin taksiyle ulaşım imkanı yok. Fiyatlar yüksek.
Çok büyük olan hastanede, yaz sıcakları ve kış soğuğunda bölümleri bulup ulaşmak, sıra alıp beklemek büyük problem.

Bursa Şehir Hastanesi'ne ulaşım sorunsuz olmalıdır.
Saygımla."

Kemal BAŞEREN

ALO, BURASI NİLÜFER

DEĞERLENDİRME YAPILACAK

"11.11.2019 köşenizde yayınlanan 'Bu çöplük güzel bir koru olabilir' başlıklı okur talebi üzerine açıklama gereği duyduk.
Bahse konu olan ve Balat'ta bulunan alan, ilgili ekiplerimiz tarafından temizlenmiştir.


Bölge temizlik ekiplerimiz tarafından zaten periyodik olarak temizlenmektedir.
Alanın koru veya piknik alanı olarak düzenlenmesi ayrıca değerlendirilecek bir durumdur.
Duyarlı vatandaşımıza teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz."

Nilüfer Bld. Basın Bürosu