Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Dikkat! Testi kırılmadan...
18 Mayıs 2012 Cuma, 08:34
"Geçen kış başından beri dikkatimi çeken bir şey var.
Hala o şekilde tehlike saçarak duruyor.
Gönderdiğim fotoğrafta görülen yer Nilüfer'de, Mihraplı Caddesi üzerinde kalan BP akaryakıt istasyonunun önü. Zeminde kırılan kapakla oluşmuş bir derin çukur var.
Unutulmasın ki bu istasyona günün 24 saati devamlı araçla giriş, çıkış yapılıyor. Araçlardan biri bu çukura girebilir, tehlike yaşanabilir. Testi kırılmadan yol göstermek, dikkat çekmek istedim. Teşekkür ederim."
- Suat IŞINAY 


Bayrak asmayı unutmayın

"Yarın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı.
Atamız'ın armağanı olan bayramınızı bugünden kutluyorum. Çünkü yarın yazımız yok.
Daha nice güzel bayramlara, barış, kardeşlik ve güzellikler içinde ulaşmanızı dilerim.
Bu arada önemle anımsatıyorum; bayraklarınızı asmayı sakın unutmayın. Ay yıldızlı şanlı bayraklarımızla donansın kentimiz.
Bu vesileyle büyük önder Atatürk'ü ve tüm silah arkadaşlarıyla şehitlerimizi saygı ile bir kez daha anıyorum.
Mekanları cennet olsun..
Daha nice bayramlara efendim..    
- ERDAL ÖZDÜRKalp A Ritmi hekimlerine...

"Bir süredir Çekirge'deki Kalp A Ritmi Hastanesi'ne sağlık kontrolüne gidiyorum.
Orada gördüğüm yakın ilgi, duyarlılık ve güler yüz nedeniyle doktorum Hasan Vural'a, sekreteri Ayşe Hanım'a ve uzman doktor Müge Işık Aydemir ile tüm personele açık teşekkürlerimi sunuyorum.."       
Hadiye ÇOKSAYARUEDAŞ’a bir şikayet daha

"Geçtiğimiz ay elektrik faturasını 12 gün geç ödedik. Bu sırada 10. gün elektrik borcunun ödenmediği yönünde evimize tebligat yapıldı. Biz de iki gün sonra PTT Çekirge Şubesi'nden faturayı yatırdık.
Bu ay elektrik faturasında 16.20 TL açma-kapama ücreti tahsil edilmiş.
Bu sürede elektriklerimiz hiç kesilmedi ve kesilmeyen elektriğe de UEDAŞ açma-kapama başlığı altında abonelerinden ücret talep ediyor. Aynı durum apartman sakinlerimizden üç komşumuzun daha başına gelmiş.
Faturalara baktığınızda UEDAŞ vermediği hizmetin bedelini, kaçak kayıp parası, TRT payı diye daha pek çok başlıkta insanlardan alıyor.
Elbette bu duruma ses çıkarmayan yönetimlerin de payı yadsınamaz. Bu duruma sessiz kalan yönetimleri ve UEDAŞ yetkilileri hakkında haklarımızı yasal yoldan arayacağımızı da belirtmek isterim.
Saygılarımla."
- Erhan BEDİRHüdavendigar  Spor Tesisleri

"Osmangazi Belediyesi'ne ait olan Hüdavendigar Spor Tesisleri'nin çevre aydınlatma lambalarının elektriği, duyduğuma göre UEDAŞ'a olan borcundan dolayı kesilmiş. Uzun zamandan beri yanmıyor.
Benim evim tesislerin biraz üst tarafında. Geceleri fazla maç yapılmadığı için tesis erkenden kapatılıyor ve çevre aydınlatmaları da yanmadığından haliyle çok karanlık oluyor.
Sabahları ben ve eşim buraya spor yapmaya gidiyoruz. Hemen her sabah tesisin kenarlarında bazıları kırık halde içki şişeleri görüyoruz.
Tesisin üst tarafı açık olduğu için içeri girenlere karşı bir önlem yok. Hatta bir sabah tuvalette pislik dışında hiç olmaması gereken ayıp şeylere bile rastladım.
Haliyle buranın bekçisi olmadığından mutlaka aydınlatılması ve bu gibi hoş olmayan görüntülerle karşılaşmamak için önlem alınması gerek..
Osmangazi Belediye Başkanı Sayın Mustafa Dündar'ın dikkatine  saygılarımla sunarım.."
Adının açıklanmasını istemeyen bir okurSolunum cihazı ve bir hasta

"Osmangazi ilçesi Akpınar mahallesindeki bir komşumuz hasta yatağında solunum cihazına bağlı olarak tedavi görüyor.
Elektriğini haber vermeden kesmişler. Cihaz elektrikle çalıştığı için ölümden döndü ve kendisini bir komşu eve kaldırıp tekrar cihaza bağladık.
UEDAŞ'ın habersiz elektrik kesme uygulamasında insaflı olmaszını rica ederiz."
Muzaffer Kızılşimşek / Semt muhtarı ve komşuları