Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Doğancı Barajı civarına bir BURFAŞ tesisi gerek
06 Mayıs 2016 Cuma, 07:51
“Bursa’nın her yeri çok güzel ve bu güzellikler Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin birbirinden güzel çalışmaları ile yavaş yavaş bizlerin hizmetine sunuluyor. 
BURFAŞ da bence hizmet halkasının en güzel mücevherlerinden biri.
Yaratılan tesislerde kaliteli hizmet alabiliyoruz. Düşünenlerin emeği geçenlerin ellerine sağlık. 
Bu itibarla Büyükşehir Belediyemiz’den bir de rica olacak. 
Doğancı Barajı da Bursa’nın en güzel noktalarından bir tanesi. Özellikle hafta sonları piknikçilerin akınına uğruyor. Ama bu bölgedeki tesisler bu yoğunluğu kaldırmakta çok zorlanıyor. BURFAŞ’ın güzel bir mesire alanı halindeki  Doğancı Barajı’nın çevresini piknikçilere kazandıracağını düşünüyorum. 
Konuyu yetkililerin dikkatine sunarım. Bu tip bir hizmet Türkiye’de belki de ilk olacaktır. Ayrıca Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki açık alana yapılacak bir başka BURFAŞ tesisi de buradaki hizmeti çok yukarılara taşıyacaktır. 
Bunun da incelenmesini ve mümkünse planlanmasını rica ediyorum.
Saygılarımla..” - A.KURTULUŞ

Kaderine terk edilen önemli bir cadde 

 “Yeni Yalova Yolu’ndaki Tofaş fabrikası karşısındaki Uludağ Üniversitesi Ali Osman Sönmez Yabancı Diller Yüksek Okulu ile BAİA Hotel ve Migros arkasından geçen cadde adeta kaderine terk edilmiş bir durumda.  Cadde üzerindeki bazı rögar kapakları ya yol seviyesinin üzerinde ya da altında.Cadde üzerinde de geniş çökmeler mevcut. Oysa burası çok yoğun kullanılan bir caddedir.. Sayın yetkililerin bir an önce ilgili cadde için yenileme çalışmaları yapmaları gerekiyor.
Dikkatlere saygıyla sunarım.” Doğan ORTAÇ

TEŞEKKÜR PANOSU

UEDAŞ onardı


“21 Nisan köşenizde ‘Gecelerimiz saat 23’te mi başlıyor?’ başlığıyla yayınlanan şikayetimizde Soğanlı Mah. Kocak ve Başak Sk.’taki sokak aydınlatma lambalarının ancak gece saat 23’ten sonra yanmaya başladığını belirtip onarımın yapılmasını istemiştik.
Uyarı yazımız sonrası gerekli onarım yapıldı, sorun kalmadı. UEDAŞ ekibine  teşekkür ederiz.”  Bölge sakinleri

Sergiye davet

“6 Mayıs Cuma (bugün) saat 18.00’de Nilüfer ilçemizdeki Konak Kültürevi’nde benim resimlerimin de yer aldığı Nilüfer Belediyesi Gençlik Merkezi Resim Atölyesi kursiyerlerinin yıl sonu Karma Resim Sergisi’ne tüm sanatseverleri bekliyoruz. Bizlere onur ve mutluluk vereceklerdir. Esma GÜMÜŞ