Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Düğün salonundan Bursaspor maçına
11 Şubat 2016 Perşembe, 07:37
 "Timsah Arena'da Trabzonspor, Amedspor maçlarına BursaRay'la ulaşım sağladım. Ve önemli bir aksaklığı belirtiyorum. 
Stada ulaşmak için yaklaşık 10.000 kişi Acemler'deki BursaRay istasyonunu kullandı. Fakat istasyondan stada ulaşım için yürüme yolu düşünülmemiş. 
Taraftarlar özel bir şahsa ait (Aryapark) isimli kır düğünü salonu bahçesinden geçmek zorunda kaldılar. 
Yağmurlu havalarda bu yol tamamen çamur ve su birikintileri ile dolu. Bunların arasından büyük bir güçlükle geçmek zorunda kalınıyor. 
Önerim şu: Acemler BursaRay istasyonundan yürüme yoluna bir bağlantı yapılması. (Yaklaşık 50 mt.'lik mesafe - Hava fotosunu da mail'ime ek olarak gönderiyorum) Ayrıca istasyonun batı çıkış kapısınında verimli kullanımı için buradan da bir çıkış olması gerekiyor. Saygılar. " - Muhammet Ensar YILMAZ

Kolay gelsin Büyükşehir!.

"Yunuseli'nde bir okulda öğretmenim. Nilüfer'den okuluma kendi aracımla ulaşmak zorundayım.
Bir süre öncesine dek Acemler'den Yunuseli'ne Alman kanalı yolundan gidiyordum. Fakat bu yol kapatıldı, trafik çok yoğun olan anacaddeye verildi. Uzun zaman da Alman kanalında hiçbir çalışma olmadı.
Yol yapımı unutuldu mu derken sömestr sonrası okula giderken burada büyük bir faaliyet gördüm. Sevindim.
Anacadde çok dar, ara sokaklardan çıkış yapılıyor. Yolda BOİ durakları da var. Bu nedenle trafik akmıyor, sollama yapılamıyor, yani ciddi sıkıntılar var.
Alman kanalında başlatılan çalışma dilerim kısa zamanda biter ve sorun kalmaz.
Büyükşehir Bld.'mize teşekkürler. Tüm çalışanlara kolay gelsin diyorum."
Adının açıklanmasını istemeyen bir hanım öğrt.

Alo, burası Büyükşehir

HAYRAT ÇEŞME:- "29/1/2016 köşenizde yer verdiğiniz 'Hayrat çeşmeyi kaldırmak vicdanlara sığar mı?' başlıklı okur yakınması ilgili birimlerce incelenmiştir.
Yazıya konu olan Geçit Kavşağı karşısında, Nilüfer Köyü girişindeki mezarlıktaki hayrat çeşmenin suyu akmakta olup, yerinden kaldırılması gibi bir durum da söz konusu     değildir."

16/İ:- "22/12/2016 köşenizde yayınlanan "16/İ'ye dikkat' başlıklı okur yazısı incelenmiştir.
 Toplu taşımacılıkta öncelik, emniyetli ve konforlu hizmet etmektir. Sürüş güvenliği nedeniyle, otobüs sürücülerinin turunu tamamlayıp yeni tura başlamadan önce dinlenme süreleri bulunmaktadır. 
Araçlar sadece sürücülerin dinlenmesi için ayrılan bu süreçte hizmet vermemektedir. Sabah ve akşam zirve saatlerde yoldaki olumsuzluklar, trafik veya yolcu yoğunluğuna bağlı sefer süresi artmakta ve mola süreleri de bu nedenle bazen değişebiliyor.  
Şikayet konusu 16/İ hattındaki araçların ruhsatlandırma ve denetim yetkisi  Büyükşehir Bld.'nindir. Bu şikayetlerin Zabıta Daire Bşk’nca incelenmesi için aracın hat ve plakası, olay tarih ve saati ile durak ve istikamet bilgilerinin bildirilmesi gerekmektedir. 
BURULAŞ'ın herhangi bir cezai işlem uygulama yetkisi yoktur. 
Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.    Büyükşehir Bld.Basın Halkla İlşk. Şb. Md.