Erdal ABİ

Erdal ABİ

erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Erkan Aydın'dan 'çat kapı ben geldim...'
08 Şubat 2019 Cuma, 08:39

Yerel seçim tarihi yaklaştıkça başkan adayları yoğun çalışmalar içindeler.
CHP Bursa milletvekili olan ve şimdilerde de Osmangazi ilçesi Belediye Başkanlığı'na aday olan eczacı Erkan Aydın dün sabah Baia Otel'deki Sönmez Medya Buluşmaları programımızda konuğumuz oldu..
İlginç görüşleriyle, dilekleriyle, hazırladığı projelerle Osmangazi ilçesindeki sorunlara ilaç olmak için gayret sarf eden eczacı Aydın'a, "siz daima halkın arasında olan bir milletvekilimizsiniz. Şimdi bu çalışmalarınızı daha da hızlandırdınız. Pazarlarda, sokaklarda, kahvehanelerde sizi sık sık vatandaşlarla bir arada sohbet ederken görüyoruz.
31 Mart seçimlerine kadar olan önümüzdeki süreci nasıl değerlendireceksiniz? diye sordum ve şu yanıtı aldım:
"Bursa'daki 17 ilçemizin en önemlisi Osmangazi'dir. Osmangazi Bursa demektir. Tüm tarihi değerlerimizin ve kentin merkezidir. Yani Osmangazi ilçemiz Bursamızın kalbidir.
Şimdi önümüzdeki seçimler arifesinde billboardlarda, gazetelerdeki tanıtım çalışmaları da tabii ki önemli. Ama vatanrdaşlarımızla birebir diyalog kurmak bence daha da önemli.
Örneğin 'çat kapı ben geldim' diyerek kahvehaneleri, evleri önceden haber vermeden dolaşıyorum. Vatandaşlar beni karşılarında görünce daha çok mutlu oluyorlar, daha samimi bir ortam oluşuyor. Yani benim ilkelerime göre, yöneticiler bin kişilik koruma orduları ve 50 araçlık konvoylarla dolaşmamalı. Bizim siyaset anlayışımız böyle. Yani ulaşılmayan yerlerde değiliz."
Evet, Bursa CHP Milletvekili Eczacı Erkan Aydın Osmangazi ilçemize belediye başkanı olmak için bugünlerde kapı kapı dolaşıyor ve 'çat kapı ben geldim' diyor.. Dert dinliyor, dilekleri alıyor.
Bugünlerde sizin kapınız da çalınırsa ve karşınızda gencecik bir belediye başkan adayını görürseniz sakın şaşırmayın.
Dileklerinizi, dertlerinizi tek tek anlatın..

HALK OTOBÜSLERİNDE AKTARMA İNDİRİMİ YOK

"Başka şehirlerde de olduğu gibi şehrimizde de özel halk otobüslerinin bazıları halkın yaşam kalitesini düşürüyor.
Örneğin; Burulaş'a ait BOİ otobüslerinde otobüsten otobüse ve metroya aktarma indirimi var.
Ancak yeşil diye adlandırılan halk otobüslerinde bu uygulama yok.
Otobüslerde aktarma indirimi yok yazısı da bulunmuyor. Benzer aksaklıklar yeşil otobüsler gibi Gemlik bölgesi halk otobüslerinde görülüyor..
Ben tüm hatlar aylık abonman kartı alsam 104 no'lu Gemlik, Mudanya ve Küçükkumla araçlarında geçer mi?.
Çünkü 104 no'lu araca binince şoför o kart geçmez, bu kart geçmez diye söylüyor ve para alıyor. Defalarca konu ilgililere yazıldı ama onlar nedendir bilinmez duymazlıktan geliyorlar.
Konunun dikkate alınmasını rica ederim."
Adının açıklanmasını
istemeyen bir okur

'YOL KAPALI GİTMİYORUZ'

"4 Şubat 2019 Pazartesi günü F/39 hattında sefer yapan halk otobüsünde saat 20.25 sularında karşılaştığım olay beni çok üzdü.
Ben Fomara Meydanı civarında çalışıyor ve eski Batı Garajı civarında oturuyorum. F/39 hattındaki araçlarla işime gidip geliyorum.
O akşam da Çatalfırın'da kartıma kontür yüklemek için karşıya geçtim. Kartımı yükledim ve gelen F-39'a binip Heykel'e çıkmak ve oradan da Batı Garajı yönüne gitmek için otobüse binmek istedim ama şoför durmadı.
Çünkü bu hattaki araçlar Çatalfırın'da nedense durmuyor.
Heykel'e çıkan sonraki otobüse binebildim. Şoför biraz tepki gösterdi ama yola devam ettik.
Araç, Dikkaldırım'a gelince yola devam etmeyip Acemler yoluna girdi. Acemler'de de şoför 'yol kapalı gitmiyoruz' diyerek yolcuları indirdi.
Oysa Belediye'nin sarı otobüsleri aynı anda o yola devam ediyorlardı..
Çok güç durumda kaldık. Olayı, telefonla Burulaş'a bildirdim ama sonuç alamadım.
Üzerimde taksi tutacak param da bulunmuyordu.
O sırada Acemler'e gelen özel bir firmaya ait servis otobüsü şoförüne rica ederek yoluma devam etmek zorunda kaldım.
'Yol kapalı gitmiyoruz' diye yolcuları indiren otobüsün plaka nosu: 00174 idi.
Sayınn yetkililerin bu gibi sorunlara eğilmesini önemle rica ediyorum.
Saygılarımla."
Fahriye SÜNNETÇİOĞLU

MEYDANA BİR IŞIKLI PANO

"Osmangazi'deki Demirtaş bölgesinin nüfusu yüzbini geçiyor.
Bu yüzden çeşitli duyuruların gerçekleştirilebilmesi için Demirtaş Meydanı'na dijital bir led ekran panosuna ihtiyaç var.
Demirtaş'ta bulunan nöbetçi eczanelerin listesi, hava durumu, saat, tarih ve belediye duyurularının bu panoda yer alarak vatandaşlar için bilgilendirme yapılması çok yerinde olur.
Demirtaş sakinleri
adına Mümin DÜNDAR

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ

"Yıldırım ilçesi sakinleri olarak özellikle hafta sonları sabah saatlerinde oluşan gürültü kirliliğinden son derece mustaribiz.
Sokak aralarından gelip geçen seyyar satıcılar ve hurdacıların çoğu zaman hoparlörle yaptığı anonslarla yaratılan gürültü kirliliği nedeniyle rahatsızlık duyuyoruz.
Belediye zabıta ekiplerini göreve davet ediyoruz."
Yıldırım sakinleri